Galatasaray'a bir şok daha

Cuma 29.04.2011 17:16

İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası Sarı-Kırmızılı kulübe, mahkeme kararı kesinleşene kadar seçim yapılamaz uyarısında bulundu. Adnan Öztürk'le bir araya gelen Adnan Polat ise, tedbirin kalkmaması halinde yönetimle beraber istifa etme sözü verdi.

"MÜDAHELE OLMAZ"

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Dernekler Masası'ndan kulübe gelen bir yazıya açıklık getirerek, ''Dernekler Masası, kulübün bir yazısına yanıt vererek müdahalesinin olamayacağını bildirdi'' dedi.

Aktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, katıldığı bir televizyon programında canlı yayında bu bilginin, ''İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası, mahkeme sonuçlanana kadar seçim yapılmaması yolunda kulübe uyarıda bulundu'' şeklinde kendilerine aktarıldığını dile getirerek, ''Ancak ben söz konusu bu yazıyı gördüm ve böyle bir şey yok. Dernekler Masası, kulübün buraya başvurusuna yanıt olarak bir yazı göndermiş. Bu yazıda da 'olayın mahkemede olduğu ve kendilerinin müdahalesinin olamayacağı' yer alıyor'' diye konuştu.

İSTİFA EDERSE HERŞEY TAMAM

Adnan Polat, istifa ederse seçim olacak, etmezse olmayacak. Peki başkan ne düşünüyor?

Galatasaray'da İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası'nın yaptığı "mahkeme kararı kesinleşene kadar seçim yapılamaz" uyarısı ortalığı biraz daha gerdi.

Eğer 3 Mayıs'ta mahkeme alacağı ara kararda, "seçim yapılamaz" kararını tekrarlarsa, seçim iptal edilecek. Orta yol ise Adnan Polat'ın istifa etmesi. Eğer Polat istifa ederse, seçimin önünde hiçbir engel kalmayacak. Polat'a yakın çevreler, başkanın istifa edeceğini iddia ediyor. Bazı çevreler ise başkanın istifa etmek gibi bir niyetinin olmadığını söylüyor. Fakat Polat'ın üzerinde inanılmaz bir baskı olduğu da gelen haberler arasında.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN