Kayyum kaygısı

Cuma 29.04.2011

Hukukçuların 'seçim yapılacak' açıklamasına inandıklarını belirten başkan adayı Turgay Kıran: Boş vaatte bulunmuyorum. Camiayı yangından kurtarmaya talibim

Sarı-kırmızılı kulüpte 14 Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen olağanüstü kongrede Ünal Aysal ve Mehmet Helvacı ile birlikte başkanlık için yarışmaya hazırlanan Turgay Kıran, camiaya önemli uyarılarda bulundu... Conrad Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek yönetim kurulu ve diğer kurullarda görev yapacak adayları tanıtan Kıran, öncelikli hedeflerinin kulübü içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak olduğunu dile getirdi...

İSTENMEYEN ŞEYLER
OLAĞANÜSTÜ genel kurulun gerçekleşeceği inancını taşıdığını dile getiren Kıran, "Galatasaraylı hukukçular seçimin yapılacağını söylüyor. Biz de buna inanıyoruz. 14 Mayıs'ta seçim yapılacak gibi düşünüyoruz. Ama hukuk farklı bir karara varırsa ona da saygı duymak zorundayız. Kulüp, ilk kez bu kadar sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Tekrarını istemediğimiz bir genel kurul yaşadık. Mahkeme kapılarını aşındırıyoruz. Savcılar, arkadaşlarımızın ifadelerini alıyor. Bunlar bizim istemediğimiz durumlar" şeklinde konuştu.

BİRBİRİNE GİRMİŞ!
BAŞKAN Adnan Polat'ın 3 yıl için seçildiğini vurgulayan Kıran, "Yolun ortasında birisi ateş yakarak camiayı sıkıntıya düşürdü. Artık camiamız bu yangından kurtulmak istiyor. Tamamen bilinçsiz bir şekilde camia birbirine girmiş durumda. Bize düşen görev bu yangını söndürüp, camiayı toparlamak. Ekibim ve ben işte bunu başarmaya, Galatasaray'ı saygın bir yapı ile idare etmeye talibiz" açıklamasını yaptı.

İZİN VERMEYECEĞİZ
SEÇİMDEN zaferle ayrılmak için Galatasaray ile oynamayacaklyarını ifade eden Kıran, "Kulübü yeni hukuki sıkıntılara düşürmemek için adımlarımızı hassasiyetle atacağız. Ne yaşanmış olursa olsun, yaralanmış da olsa şu anda Galatasaray'ın görevi yürüten bir başkanı ve yönetim kurulu var. Yangın körüklenir ve olaylar daha da büyürse Allah korusun kulüp kayyuma bile kalabilir. Biz buna kesinlikle izin veremeyiz" ifadesini kullandı. SEÇİM öncesi hiçbir vaatte bulunmayacağını belirten Kıran, "Göreve gelmemiz halinde şu oyuncuyu, bu teknik direktörü getireceğiz gibi bir söylemimiz yok. Galatasaray'ı, kulübün içinde yetişmiş kişilerle başarıya taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

ALTYAPI LİGİ 3. BİTİRİR
G.SARAY'IN büyük bir camia olduğunun altını çizen Kıran, "Altyapıdaki arkadaşlarımız ile sahaya çıksak bile ligi en kötü ihtimalle 3'üncü sırada bitiririz. Bu takımı küllerinden yeniden doğuracağız. Tabii ki yabancılar olacak. Gelecek sezon Avrupa'da yokuz. Sonrasında bünyemizde yetişen insanlarla başarıyı yakalayacağız. Galatasaray'ı yönetecek paraya da vizyona da sahibiz. Bu konuda sarı-kırmızılı renklere gönül veren kimsenin kuşkusu olmasın" yorumunu yaptı.

HİZMET İÇİN ADAYIZ
SEÇİM sonucuna bakmaksızın genel kurulun kararına saygı duyacaklarını dile getiren Kıran, "Seçimi kazanma şansımız konusunda bir yorum yapamam. Bu genel kurulun takdiridir. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Galatasaray'ı kaostan kurtaracak olan bizleriz. Ben ve arkadaşlarım iyi bir ekibiz. Ciddi değerlerimiz var. Sadece kulübe hizmet etmek için aday olduk. Genel kurula bunları ileteceğiz" dedi.

ÇAĞI YAKALAYACAĞIZ
G.SARAY'A çağı yakalatacak bir ekip olduklarını ifade eden Kıran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiçbir kaos ortamına girmeden, ihtiyaç ve problemlere çözüm üretme hedefinde olacağız. Sadece günün sorunlarını değil, geleceği de planlayacağız. G.Saray bir dünya kulübüdür. Buna uygun yönetilmeli ve yarının ihtiyaçları bugünden düşünülmelidir. Öncelikle sportif başarı sağlanmalıdır."

BİAT KÜLTÜRÜ YANLIŞ
"FUTBOLU 7 kişiden oluşan uzman bir komiteye teslim edeceğiz. Futbol takımı eski parlak günlerinin de önüne geçebilmeli. Futbol dışındaki branşlarda da bilgi ve tecrübe sahibi kişilere teslim edilecek. Şu da açık ki böylesi büyük hedeflere biat anlayışı ile ulaşmak mümkün değil. Başarı ve günlük kazanımlar değerlerimizden ödün vermeyeceğiz. Ben ve ekibim, kimsenin emir ve etkisi altında değiliz.Kavgalarda geri çekildik, özgür irademizle yola çıktık. Seçim konusunda hiçbir kaygımız yok. 'Kimden oy gelir, kimden gelmez' gibi hesaplar asla yapmadık, yapmayacağız da..."

OLAĞAN KONGRE BİLE YAPILAMAZ!
TURGAY Kıran'ın disiplin kurulu listesinde yer alan avukat Yılmaz Toköz, mahkemenin tedbir kararı kalkmadan seçim yapılamayacağını söyledi. Toköz, "Dava sürerse 1 yıl sonraki normal seçim bile gerçekleşmez. Dilekçelerle dava uzatılabilir. Bence bu yolla seçimin yapılması engellenecek. Başkan Adnan Polat, kongre için çaba göstermeli" dedi.

RENK SEÇİMİ PAZARTESİ
G.SARAY divan kurulu, 14 Mayıs'taki olağanüstü genel kurulda başkanlık için yarışacak adayların oy pusulalarının renginin 2 Mayıs Pazartesi günü belirleneceğini açıkladı. Ad çekme sureti ile yapılacak renk saptamaya ilişkin toplantının pazartesi günü saat 18.00'de Mecididiyeköy'deki kulüp binasında gerçekleşeceği belirtildi.
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA