Polat için ihraç yolu

Cumartesi 30.04.2011

Bazı üyeler tüzüğün 109. maddesine göre başkan ve 10 yöneticinin ihracı için çalışıyor

100 imzayla başlıyorlar
G.Saray'da yönetimin idari açıdan ibra edilmemesiyle başlayan süreçte işler karıştı. 14 Mayıs kongre tarihi olarak belirlendi ama başkan Adnan Polat ve 10 yöneticinin mahkemeye gitmesi krizi büyüttü. Camiada, "Polat kulübü mahkemeye veren ilk başkan olarak tarihe geçti. Seçim sürecini engelliyor. Tüzüğün 109. maddesi gereğince ihraç edilebilir" sözünü dillendirilmeye başlandı. 100'e yakın üye bu madde çerçevesinde Adnan Polat ve yönetimin ihracı için çalışmalara başladı.

Darbe hazırlığı sürüyor
Tüzüğün 109. maddesi 'Üyelikten çıkarma yaptırımı gerektiren eylemler başlığı altında şunu söylüyor: "Genel kurul ile diğer organ ve kurulların toplanmasını engellemek, seçimlerin düzenli, sağlıklı, dürüstlük ilkesine uygun yapılmasını engelleyici tutum, davranış veya eylemlerde bulunmak." Bu süreci İçişleri Bakanlığı'ndan gelen "Mahkeme kararı kesinleşinceye kadar seçim yapılamaz" uyarısı da hızlandıracak. Adnan Polat ve yönetime karşı camiada büyük bir "darbe" hazırlığı sürüyor.

İstifa ile seçime götürecek
Mahkeme 3 Mayıs'ta "İbra edilmeme geçerli değil, seçime gerek yok" kararı verse bile Adnan Polat ve yönetim istifa ederek seçimin önünü açacak. Başkan Polat'a yakın kişiler, "Bu iş Polat için gurur meselesi oldu. Tek hedefi kendine ve yönetime yapılan haksızlığı belgelemek" diyorlar.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN