"Karşıyaka'yı hiç unutmayacağım"

Salı 28.06.2011 17:32

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray'ın yeni transferi Furkan Aldemir, eski takımı Pınar Karşıyaka'yı hiçbir zaman unutmayacağını, sarı-kırmızılı kulüpte de elinden geleni yapacağını söyledi.

Furkan, kendisine ait ''www.furkanaldemir.com'' adresli internet sitesinde eski takımı Pınar Karşıyaka ve yeni ekibi Galatasaray ile ilgili mesajlar verdi. Pınar Karşıyaka'da ortaya koyduğu performansla dikkatleri üzerine çeken ve sarı-kırmızılı takıma transfer olan başarılı oyuncu, yeni takımıyla 4 yıllık sözleşme imzaladığını dile getirdi.

Furkan, özellikle eski takımı Pınar Karşıyaka ve taraftarlarıyla ilgili duygu yüklü ifadeler kullandı. Milli oyuncu, 2006 yılından beri formasını terlettiği ve kendisi için değeri çok fazla olan Pınar Karşıyaka ile olan birlikteliğinin sona erdiğini hatırlatarak, ''Ama herkesin şunu bilmesini isterim ki, Karşıyaka Kulübü'nün, Karşıyaka taraftarının, 4 yıl boyunca Karşıyaka'da çalıştığım antrenörlerin, aynı formayı terlettiğim takım arkadaşlarımın değeri, kalbimdeki olan yeri her zaman farklı kalacaktır'' dedi.

Karşıyaka semtinin büyüdüğü ve kendisini Furkan Aldemir yapan yer olduğuna dikkati çeken sarı-kırmızılı takımın yeni transferi, şu ifadeleri kullandı: ''4 sene boyunca bu takımda elde ettiğim başarıları, özel günleri asla ama asla unutmam, unutamam. Sakatlandığım gün onca insanın benim için gözyaşı dökmesi, iyi olmam için dua etmesi Karşıyaka'nın, Karşıyaka taraftarının benim için önemini katbekat arttırdı. İnanıyorum ki, Karşıyaka taraftarı da Türk basketboluna altyapısından yetiştirmiş olduğu bir sporcu olarak bana destek çıkacaktır. Umarım her zaman onların oğulları, kardeşleri, ağabeyleri olarak kalmaya devam ederim. Karşıyaka'da geçirdiğim her anı gururla taşımaya devam edeceğim. Şimdi Allah'ın izniyle önümde uzun ve yeni bir kariyer var ve ben bu kariyerime büyük bir camia olan Galatasaray Kulübü'nde devam edeceğim. Artık her ter damlam Galatasaray'ın başarısı için dökülecek. Bu büyük takımın formasını giymek benim için büyük bir onur olacak. İnsanların benden beklentilerini çok iyi biliyorum, bu benim için stres değil, artı bir motive olacak.''

Furkan Aldemir, Galatasaray ile ilgili ayrıca şunları söyledi: ''Galatasaray taraftarı için bundan sonraki senelerde eksikleri kapatıp, yüreğimi ortaya koyarak, takımdaki ağabeylerimin, antrenörlerimin yardımıyla elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Oktay hocamın ve Galatasaray takımının bana basketbol yönünde artı sağlayacağına ve güzel tecrübeler kazandıracağına inancım tam. İnşallah bundan sonraki kariyerimde kimseye karşı mahcup duruma düşmem. İnşallah en güzel günler ve şampiyonluklar bizimle olur. Bu güne kadar benim üzerimde emeği geçen ve transferim konusunda iyi dileklerde bulunup hayırlı olsun mesajları atan herkese sonsuz teşekkürler. Bu hayırlı günde kesinleşen transferim, inşallah hem benim için, hem de Galatasaray ve Karşıyaka için hayırlı olur.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN