Sercan resmen Galatasaray'da

Pazartesi 05.09.2011 12:05

Galatasaray, Sercan Yıldırım transferini bitirdi...

Galatasaray, profesyonel futbolcu Sercan Yıldırım ve kulübü Bursaspor ile oyuncunun anlaşmaya vardı.

Galatasaray, Sercan Yıldırım 5 yıllık anlaşma imzaladı.

Transfere ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu gönderilen açıklama şöyle: Bursaspor Kulübü oyuncularından Sercan Yıldırım ile 2011-2012 sezonundan başlamak ve son sezon Şirketimizin tek taraflı opsiyonunda olmak üzere 5 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre oyuncunun kulübü Bursaspor Kulübü'ne 3.000.000 EUR tutarında transfer ücreti ödenecek ve Musa Çağıran Bursaspor Kulübü'ne bedelsiz olarak verilecektir. Oyuncuya ise her sezon için 700.000 EUR sabit transfer ücreti ve her sezon için 8.500 EUR maç başı ücreti ödenecektir. Oyuncunun bir sezonda 30 ve daha fazla resmi müsabakada görev alması halinde takip eden sezona ilişkin sabit transfer ve maç başı ücretleri %10 arttırılarak ödenecektir.

SERCAN'IN AÇIKLAMALARI
Bursaspr'un yıldız golcüsü Sercan Yıldırım, Galatasaray ile anlaştı. Sercan, yaptığı açıklamada, Bursaspor ile Galatasaray'ın transferi konusunda anlaşmaya vardığını, gelecek sezon sarı-kırmızılı kulübün başarısı için ter dökeceğini söyledi.

Resmi sözleşme imzalamadan açıklama yapmak istemediğini ifade eden Sercan, ''Anlaşma sağlandı, hayırlı olsun'' dedi.

Bursaspor yönetimi, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Anderlecht ile Bursa'da oynanan ve 2-1 kaybedilen maçın ardından, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın raporu doğrultusunda, Volkan Şen ve İbrahim Kaş ile birlikte Sercan Yıldırım'dan da kendisine kulüp bulmasını istemişti.

Sercan ile birlikte yeşil-beyazlı kulübün altyapısından yetişen Volkan Şen, daha önce Trabzonspor ile anlaşmıştı.

BAŞKANLER EL SIKIŞTI
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, bir araya gelerek, Bursasporlu futbolcu Sercan Yıldırım'ın sarı-kırmızılı takıma transferi konusunda el sıkıştı.

Ünal Aysal, İbrahim Yazıcı ile gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından Lig TV'ye yaptığı açıklamada, iki kulübün de kazanacağı bir formül çerçevesinde genç futbolcuyu renklerine bağladıklarını belirterek, ''Evvela İbrahim başkana teşekkür ediyorum. Bursaspor'a çok hizmetleri geçmiş, milli takımımızın santrforluğunu yapmış çok genç bir yeteneği yetiştirdi ve bize emanet ediyor. İki tarafın da kazanacağı ve kazanması gereken bir formül bazında bu genç yeteneği değerlendirme kararı aldık'' dedi.

Aysal, Sercan'ın Galatasaray'da ufkunun daha geniş olabileceği ve ileriye dönük kendisini daha iyi hazırlayabileceği konusunda mutabık kaldıklarını anlatarak, ''Bugün bu konuda el sıkıştık. İki camiaya da hayırlı olsun. Özellikle Sercan'a hayırlı olsun, Türk seyircisi kendisinden çok şey bekliyor. Hem Busasporlu hem de Galatasaraylı seyirciler kendisini bundan sonra daha başarılı görmek istiyor. Kendisine olan güvenimizi tazeliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Sercan'ı ilk defa A Milli Takım'a teknik direktörleri Fatih Terim'in seçtiğini hatırlatan Aysal, şöyle konuştu:

''Fatih hocaya danıştık, bu oyuncuyu değerlendirebileceğini söylemişti. Fatih hocaya güveniyoruz, Sercan'a da güveniyoruz. Tahmin ediyorum, ekibimizin bir eksiği böylece tamamlanmış oldu. Artık bundan sonra başarıları izlemeye devam edeceğiz. Bizim yönümüzden görev yapılmıştır, tamamlanmıştır. Bundan sonrası hem teknik direktörümüze hem de Sercan'a kalmış.''

Ünal Aysal, sarı-kırmızılı takımda transfer bitmediğini de dile getirerek, ''Transferin tamamlandığını söyleyemeyiz. Her zaman eksikliklerimiz çıkıyor, onları tamamlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde bir ara transfer sezonu var. Eksikliklerimizi sürekli tamamlayacağız. Seyircilerimize keyifli bir maç izleme zevkini devamlı vermek istiyoruz. Bu iş yarım olmuyor. Ya doğru dürüst bir temaşa olayını vermeniz lazım ya da hiç sahaya çıkmamanız lazım'' değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk de yapıcı yaklaşımından dolayı İbrahim Yazıcı'ya teşekkür ederek, ''Türk futboluna Sercan'ı kazandırmak için Bursaspor ve Galatasaray bir ortaklık eyleminin içine girdi. Bu Türk futbolunda bir ilk olacak ve eminim Türk futbolu Sercan gibi bir yıldızı yeniden kazanacak'' dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Yazıcı ise Sercan gibi bir futbolcuyu tekrar Türk futboluna kazandırma açısından iyi kararlar aldıklarını dile getirerek, ''Değişik bir transfer sistemi yaptık ama iyi bir şey oldu'' ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN