Web Sürümüne Geç

"Seyirci 'helal olsun' diyecek"

Cuma 09.09.2011 12:28

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü programına telefon bağlantısıyla katılarak, tartışmaların bitirilmesini ve artık futbola dönülmesini istedi.

Fatih Terim, yaz döneminde 3 Temmuz'dan bugüne kadar bir çok olay yaşandığını, çok tartışmalar olduğunu belirterek, ''Artık futbol konuşmamız lazım. Her şeyi unutup futbola dönmemiz lazım.'' dedi.

Terim, doğrusu yanlışıyla olağanüstü süreci geride bıraktıklarını da belirterek, ''O süreç futbolun dışında devam etsin. Biz artık futbolun zevkini almalıyız. Spor ailesine yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum umarım çektiğimiz sıkıntılı günlerin sonuna gelmişizdir. Avrupa'da ve ülkemizde güzel gelişmelerin olmasını temenni ediyorum.'' diye konuştu.

GALATASARAYLILIK RUHUNU CANLANDIRACAĞIZ
Galatasaray olarak yeni sezondan beklentilerinin büyük olduğunu, iyi bir takım kurduklarını da belirten Terim, ''Galatasaray'ın beklentisi her zaman başarılı olmaktır.'' diyerek, yeni sezondaki hedefleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

''Mağlubiyetlerde dahi seyircisinin helal olsun diyeceği bir takım düşüncesi içindeyiz. Giydiği formanın hakkını veren, son yıllarda bazı sıkıntılar yaşamasına rağmen Galatasaray'ı özlenen noktalara getirmek istiyoruz. Galatasaray her açıdan kolay bir dönem geçirmedi. Çok kolay değil geçirdiği günler, hepimizin istediği istekli arzulu bir Galatasaray'ı görmek o futbolcularımın formanın hakkını vermeleri Galatasaraylılık ruhunu sahaya yansıtmak.''

Her fırsatta erken transfer olduğu için Arda Turan'ın Atletico Madrid'e gitmesine üzüldüğünü dile getiren Terim, ''Her Türk'ün dışarıya transferi önemlidir.'' diyerek şunları söyledi:

''Arda transferi de Mesut'un Real Madrid'e transferi de kendi içlerinde önemli. Mesut ikinci senesine giriyor. Her Türk çocuğuyla gurur duyarız. Atletico Madrid de dünyanın önemli takımlarından biridir. Arda'yı aylarca istemeleri önemli. Onun gitmesi bunun gitmesi önemli değildir. Orada inşallah başarılı olacaklardır inşallah biz de onlarla gurur duyacağız.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN