Web Sürümüne Geç

Şike yapan küme düşsün

Cumartesi 10.09.2011

Galatasaray başkan yardımcısı: Verdiğimiz malın kalitesi düşüktü Mal şu anda ayıplı oldu. Bizim bu markayı kirletmeye hakkımız yok

Şike soruşturmasıyla birlikte 14 Nisan'da çıkartılan Sporda Şiddet Yasası da tartışılmaya başlanırken, Galatasaray bu konudaki kararlı tavrını sürdürüyor. Sarı-kırmızılı kulüp, küme düşürülmenin kaldırılmasına karşı çıkan ve evrensel kuralların uygulanmasını isterken, başkan yardımcısı Adnan Öztürk, bu konuda kırmızı çizgileri bulunduğunu bir kez daha ortaya koydu.

TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü programında konuşan Öztürk, "Şike yapan takım Avrupa'da küme düşüyorsa Türkiye'de de küme düşecek. Türk futbolu için ekonomik anlamda ciddi kayıplar olabilir. Futbolumuz için sıkıntılı dönemler yaratabilir ama kendi hatalarımızla yüzleşip evrensel hukuk çerçevesinde yapmamız gerekir. Bunu yapacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Değişikliğe izin vermeyiz
Sporda Şiddet Yasası'nda yapılacak iyileştirmelerle ilgili bir hukuk komisyonu kurulduğunu ve bu konuda sorumluluğu da Galatasaray'ın aldığını kaydeden Öztürk sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda o maddenin değiştirilip işte küme düşme olmasın, bu olmasın yönündeki tartışmalara girmeyeceğiz.

Kulüpler Birliği, yasanın çıkması için Ankara'da baskı yaptı ama hazırlık sürecini sadece seyretti!" Yayıncı kuruluşa ayıplı mal sunduklarını da belirten Öztürk şöyle konuştu: "Verdiğimiz malın ve hizmetin kalitesi biraz düşüktü. Mal şu anda ayıplı oldu. Bireyler ve toplumlar içinde zor dönemler olabilir. Bizce prensipler, onur, ahlak paradan önce gelir. Türk futbolu sancılı bir dönemden geçiyor. Bizim bu markayı kirletmeye hakkımız yok."

Dürüst'le gülüyoruz
ALİ Dürüst aralarında sorunlar olduğu yolundaki iddiaları da değerlendiren belirten Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, "Ama yönetim kurulunda herkesin bir görevi var ve herkes çok yoğun çalışıyor. Her konudan sonra Dürüst Öztürk çekişmesi çıkıyor. İkimiz de bunu gülerek izliyoruz. Aramızda asla bir sorun ve çekişme olmaz'' diye konuştu.

Selçuk ve Sercan ayrı
ÖZTÜRK diğer konularda ise şu yorumları yaptı: "Geçen seneki takımımızın kötü olmasından değil yıpranmasından ve yorulmasından dolayı çok ciddi revizyon yapıldı. Fatih Terim gibi bir dünya devi takımın başında. Transferlerin hepsi çok iyi ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Diğer futbolcu kardeşlerimiz alınmasınlar ama ben en çok Selçuk ile Sercan'ın transferine sevindim.

Performansımız düştü
BAŞKANIMIZ 100 günlük bir değerlendirme toplantısı yapacaktı fakat tatsız olaylar ve her kelimenin cımbızlanarak kullanıldığı bir ortamda bu toplantıyı önümüzdeki hafta divan kurulunda yapılacak bir açıklamaya dönüştürdük. Kendimizi eleştirecek taraflarımız muhakkak vardır. Türk futbolunda yaşanan bu kaos bizim performansımızı da ciddi anlamda etkiledi.

Polat'ı kurtaramayız
ADNAN Polat başkanımız mahkemeler yüzünden bir üyenin dilekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Yönetimin bunda yapabileceği bir şey yok. Disiplin kurulunun vereceği kararı yönetim kurulu onaylasın onaylamasın diye bir şey söz konusu değil. Mali Genel Kurul'da disiplin cezalarının genel kurula sunulması gerekiyor. Üyelerimiz hassasiyetle gereğini yapacaktır.

Ribery bize ders oldu
GALATASARAY'ın yönetim kurulları kulübün tüm değerlerine sahip çıkmak için seçiliyor. Hata o günkü yönetim kurulunundur. Orada yaptığımız hatayı not aldık ama Türkiye kamuoyunda o hatayı çok güzel not aldı. 'Eğer bir futbolcunun parasını 90 gün ödemezseniz serbest kalıyor' diye bu Galatasaray için pahalı bir ders oldu. Ribery'nin gidişi çok ciddi bir hatadır."Yükleniyor
BİZE ULAŞIN