Web Sürümüne Geç

Futbolumuz hastanelik

Çarşamba 14.09.2011

Kaşına dikiş atılan genç kalecinin ifadesini alan teknik direktör Fatih Terim, kaleci antrenörü Taffarel'in de bilgisine başvurdu

Şike skandalıyla sarsılan Türk futbolunda bir yanda marka değerinin tekrar yükselmesi için çaba harcanırken diğer yanda ise bu durumun tersi olaylar yaşanıyor. İşte bunlardan biri de G.Saray'da meydana geldi. Kaleciler Ufuk, Muslera ve Aykut, antrenör Taffarel'le bir restorana gitti. Burada G.Saraylı bir taraftar, "Demet Akalın'la gezip tozacağına futbolla ilgilen" diyerek Ufuk'a sataştı, tabii kavga çıktı. Kavgada 1.94 boyundaki Ufuk'un yüzü kanlar içinde kaldı, hastanede kaşına dört dikiş atıldı. Teknik direktör Terim, Ufuk'u sorguya çekti ve "Bu olay G.Saraylı bir futbolcuya hiç yakışmadı. Bir de dayak yiyorsun. Kalıbından utan" diyerek azarladı.

Sezona İstanbul Büyükşehir Belediyespor yenilgisi ile başlayan Galatasaray, bu üzüntünün üstesinden gelmeye çalışırken bu kez kaleci Ufuk'tan gelen haberle bir kez daha sarsıldı... Ufuk Ceylan, kaleci antrenörü Taffarel'in file bekçilerine verdiği kaynaşma yemeğinde restorandaki bir başka müşteri ile yumruk yumruğa kavga edince moraller altüst oldu. Aykut ve Muslera'nın da katıldığı yemekte meydana gelen olayda, eski kız arkadaşı Demet Akalın hakkında ağır ifadeler kullanan bir şahıs ile sözlü tartışmaya giren Ufuk'un daha sonra yumruk yumruğa kavga ettiği ve kanlar içinde kaldığı belirtildi. Genç file bekçisinin kaşına 4 dikiş atılırken olay medyaya sızınca ortam daha da gerildi.

'Konu çarpıtılmış hocam'
Olayın polis tutanaklarına geçmemesi ve basına sızmasının engellenmesi için çalışıldığı ama başarılı olunamadığı vurgulandı. Olayın duyan teknik direktör Fatih Terim'in durumdan büyük rahatsızlık duyduğu ve hiç vakit yitirmeden kaleci Ufuk'un ifadesini aldığı bildirildi. Genç file bekçisinin, tecrübeli teknik adama "Olay medyaya yansıdığı gibi gerçekleşmedi. Konu epeyce çarpıtılmış" dediği ve bu ifadenin ardından sarı-kırmızılı hocanın, kaleci antrenörü Taffarel ile görüşerek kavgayı bir de onun ağzından dinlediği dile getirildi. Terim'in konunun detayları hakkında yönetimi de bilgilendirdiği belirtildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN