"Hazırlık dönemi iyi geçiyor"

Pazar 18.09.2011 16:50

Basketbolda, Pınar Karşıyaka'nın evsahipliğinde İzmir'de oynanan Pınar Cup'ta oynadığı 3 maçta, 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alan Galatasaray'ın başantrenörü Oktay Mahmuti, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini bildirdi.

Turnuvada Alman ekibi Alba Berlin'i 82-70, Pınar Karşıyaka'yı 82-62 yenen Galatasaray, turnuvanın son maçında Karadağ ekibi KK Buducnost'a 72-67 mağlup oldu.

Galatasaray Başantrenörü Oktay Mahmuti yaptığı açıklamada, Avrupa Ligi elemeleri öncesinde İtalya'daki kamptan sonra Slovenya'da 3 hazırlık maçı oynadıklarını, İzmir'deki 3 müsabakayla son bir haftada 6 karşılaşma oynadıklarını söyledi.

Kendileri için iyi bir dönem geçtiğini ifade eden Mahmuti, ''Bu sırada Andric ve Ender aramıza yeni katıldı. Songaila ile Lakovic de aramıza katılacak. Avrupa Ligi elemeleri için kısa bir süremiz olacak ama bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek için çalışacağız'' dedi.

Mahmuti, Beko Basketbol Ligi'nin geçen sene olduğu gibi bu sene de zor geçeceğini, keyifli maçların oynanacağına inandığını dile getirdi.

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'ın performansına da değinen Mahmuti, ''Sonuç olarak daha iyi olabilirdi ama olmadı. Sporda bazen bunlar olacak'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN