İçi beni yakar!

Çarşamba 21.09.2011

"Dışarıdan görülen ile içerisi arasında çok fark olduğunu gördüm. Geriye düştüğümüzde paniğe kapılan futbolcular doğrusu beni çok şaşırttı"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Kanaltürk'te yayınlanan 'Telegol' programına telefonla bağlanan Terim, sorulan sorulara samimiyetle cevap verirken, çok tartışılacak sözler sarf etti. İşte öne çıkanlar: "Türk futbolu çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Hepimize ciddi sorumluluklar düşüyor. Ama inanıyorum ki yaşadığımız sorunlar bizi olgunlaştıracak. Sorumluluğu alıp, kimseyi suçlamadan bir çözüm yoluna gidilebilir. Ancak böyle olabilir. Başka türlüsü olmaz."

Birkaç haftalık iş değil
"Çok açık bir şey söyleyeyim. Böyle bir durumda kimse federasyon başkanı olmak istemezdi. Kolay verilecek kararlar değildi. Ateşten gömlek giydiler. Bu yüzden onlara hepimizin yardımcı olması gerekiyor. Ben şahsen böyle davranmaya çalışıyorum. Galatasaray'a geliş sebebim ihtiyaçtandı. İlk haftayı beklemediğimiz bir kayıpla kapadık ama bu hafta aldığımız galibiyet bizi kendimize getirdi. Takımın birkaç haftada ideal hale gelmesini kimse bizden bekleyemez. Önümüzdeki günlerde daha iyi şeyler yapacağımızı ümit ederek çalışıyoruz."

Tüm camia kenetlenmeli
"Eksiğimiz çok. Bu eksiklerimizi zaman içerisinde gidererek, takımımızı ileriye taşımamız şarttır. Bu zamanlar, tüm camianın zamanını bir arada geçirmesi gereken zamanlardır. Göreve geldikten sonra dışarıdan gördüğüm ile içerisi arasında çok fark olduğunu gördüm. Güven probleminin bu kadar had safhada olduğunu bilmiyordum. Problemin bu kadar sıkıntılı boyutta olduğuna inanmamıştım, tahmin etmemiştim. Geriye düştüğü anda paniğe kapılan futbolcular beni de gerçekten çok şaşırttı."

O zaman kabahat benim
Terim, Eboue'nun kalitesine değinirken, "Ama o Arsenal'de genelde bekte oynuyordu. Sağda ya da solda. Siz daha çok ortada deniyorsunuz" şeklinde bir eleştiri aldı. Terim'in buna yanıtı ilginçti: "Bu benim kabahatim, Eboue'nun değil. Onu önümüzdeki günlerde daha farklı görevlerde görebilirsiniz."

Ben yüzlerine konuşurum
İstanbul BŞB yenilgisi sonrası bir yöneticinin, "Takımı biz değil hoca kurdu" şeklindeki serzenişinin de hatırlatıldığı Terim, "Bunu kim söylemişse gidip ona sorun. İnsanlarla gazete-TV aracılığıyla konuşmam. Bir şey söyleyeceksem yüzlerine söylerim. Az konuşup çok iş yapacağım" cevabını verdi.

Play-off'u kime sordular!
PLAY-OFF sistemini de değerlendiren Terim, "Hiçbir futbol adamına danışılmadan alınan dünyadaki ilk kararlardan biridir herhalde. Türkiye'deki antrenör cennetinin de bu konuda sessiz kalmasından son derece rahatsızım. Ocak ayındaki transferler hayatımda hiç olmadığı kadar önemli hale geldi" dedi.

Arda'nın gideceğini bilsem Culio kalırdı
İKİNCİ başkan Ali Dürüst'ün, "Arda'nın gideceğini bilseydik Culio'yu satmazdık" sözlerinin hatırlatıldığı Terim, yöneticisinin bu açıklamasını doğruladı. Sarı-kırmızılı hoca, "Bu tespit doğrudur. Arda'nın gitmesinin benim için büyük sürpriz olduğunu söylemiştim. Onu tutabilirdik. Bu açık ve net bir durum. Burada bir sorun yok" ifadelerini kullandı. Fatih Terim böylece, Arda'nın gitmesinden duyduğu rahatsızlığı bir kez daha gündeme getirmiş oldu.

Etiketler Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN