Web Sürümüne Geç

''Efsanele Saygı Günleri'' yıllarca sürecek

Çarşamba 28.09.2011 21:23
Galatasaray Kulübü, yaptığı açıklamada, futbol takımının Türk Telekom Arena'da yaptığı karşılaşmalarda başlatılan ''Efsanele Saygı Günleri'' uygulamasında bu yıl anılmayan isimlerin, gelecek yıllarda anılacağı kaydetti.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Metin Oktay ve Jupp Derwall ile başlayan ''Efsanelere Saygı Günleri'' uygulamasının Galatasaraylı tarihçilerin araştırmalarına istinaden belirlenecek isimlerle ile devam edeceği belirtilerek, şöyle denildi:

"Kamuoyunda 'Efsane' olarak belirtilen isimlerin eksik olduğu yönünde bir algı oluştuğundan, projenin kapsamını tam olarak anlatma gereği hissedilmiştir. Kulübümüze hizmeti geçmiş olan ancak kamuoyunun hatırlamadığı onlarca isim mevcuttur. Tüm bu isimlerin sayısını tespit etmek dahi belli bir zaman alacaktır. Takdir edilecektir ki futbol takımımız kendi sahasında on beş günde bir maç yapmaktadır. Bu sebeple aynı yıl içinde onlarca ismi anmak mümkün değildir. Yapılmakta olan proje tek bir sezonu kapsamamakta ve yıllarca sürecek bir biçimde oluşturulmaktadır. Bu itibarla bu yıl anılmayan isimler gelecek yıllarda muhakkak anılacaktır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN