Web Sürümüne Geç

  Tablo kritik

  17 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 00:50

  Sarı-kırmızılıların eylül ayı itibariyle son 4 aylık konsolide gelir-gider farkının eksi 95 milyon liraya ulaştığı açıklandı. Kredi borçları ise bitti

  G.Saray kulübünün aylık olağan Divan Kurulu toplantısı Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Kulübün eylül ayı itibariyle son 4 aylık konsolide gelir- gider farkının eksi 95 milyon liraya ulaştığı açıklandı. Dövizdeki değer artışının 55 milyon lira kur farkına sebep olduğu ifade edildi. Lorik Cana'nın Lazio'ya transferi nedeniyle 7 milyon lira gider oluşmasının da mali tabloya olağanüstü bir zarar verdiği ifade edildi.

  KREDİ BORCU BİTTİ
  Kulüp yönetim kurulu üyesi Refik Arkan tarafından üyelere okunan raporda 33 milyon dolar borç ödemesi yapıldığına dikkat çekilerek, "Denizbank'a olan 15.2 milyon dolar kredi borcu kapatıldı. Ayrıca 31 Mayıs'ta 913 milyon dolar olan teminatları, 31 Ekim tarihi itibariyle 552 milyon dolara geriledi" denildi. Yüzde 13.4'ü oranında yapılan hisse satışından 93 milyon lira tutarında nakit girişi sağlandığı açıklandı.

  ARKAN SAVUNDU
  Toplantının sonunda üyelerin gündemle ilgili yaptığı değerlendirmelere yanıt vermek için tekrar kürsüye gelen Refik Arkan, bütçedeki zararla ilgili olarak, "Zararın yüzde 60'ı kur farkından gelmiştir. Kimse bunu
  bilemez" açıklamasını yaptı.

  RİVA MÜJDESİ
  G.Saray'ın büyük önem verdiği Riva arazisi projesinde en önemli adımlardan biri atılarak inşaat safhasına start verildiği de toplantıda açıklandı. Refik Arkan, Beykoz Belediyesi'ne alınan ruhsatla ilgili olarak inşaata başlandığını bildirdiklerini, yapı denetim sözleşmesinin de yakın zamanda devreye gireceğini anlatırken, "Şantiye elektriği de bağlanmıştır" dedi.


  Savaş ÇORLU


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN