Web Sürümüne Geç

  "Melo'nun hareketi gerginlikten"

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 17:53

  Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, Beşiktaş ile oynadıkları derbi maçın son bölümünde yaşanan olayların tasvip edilemeyeceğini ancak bu olayları da Beşiktaş Kulübü'ne ve taraftarının tümüne mal etmenin mümkün olmayacağını söyledi.

  1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği tarafından Les Ottomans Hotel'de düzenlenen ''Sarı Kırmızı Kareler'' adlı fotoğraf yarışmasının ödül törenine katılan Sarıgül, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Beşiktaş derbisinin son bölümünde yaşanan olayların hoşgörünün dışında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  ''Yaşanan olaylar, Türk sporunun hiç bir müsabakasında tasvip edilmeyen olaylardı. Sahaya yabancı maddelerin atılması ve benzeri gibi olaylar hoşgörü dışında olan yaklaşımlar. Ama bunu kesinlikle Beşiktaş Kulübü'ne ve taraftarının tümüne mal etmek mümkün değil. Sonuçta baktığımızda 35 bin kişilik stat. İki kişinin yaptığı bir olay dahi bir anda çok önemli noktalara geliyor. Bundan sonraki müsabakalarda herkesin daha duyarlı ve dikkatli olmasını temenni ediyoruz.''

  Karşılaşmada ve sonrasında futbolcuları Emmanuel Eboue'ye yönelik ırkçı söylemler kullanıldığını ileri sürülerek yöneltilen bir soru üzerine Emir Sarıgül, ''Bu konuda Sayın Başkan Yıldırım Demirören gerekli açıklamayı yaptı. Çok fazla bunun üzerine gitmenin doğru olduğuna inanmıyorum. Beşiktaş taraftarının da böyle bir niyeti olduğunu asla düşünmüyorum'' dedi.

  Derbi maçta futbolcuları Engin Baytar ve Felipe Melo'nun sergilediği davranışları karşılaşmanın gerginliğine bağlayan Sarıgül, ''Bunları bu şekilde değerlendirmek lazım. Biraz daha hoşgörü ile bakmayı tavsiye ediyorum. Belki bir ceza olabilir. Tabii yazılan raporlara da bakmak lazım. Federasyonun bu noktada sağduyulu davranıp, derbi maç olduğunu göz önüne alarak bir ceza vermeyeceğini ümit ediyorum'' diye konuştu.

  Emir Sarıgül, takımlarının her geçen gün daha iyiye gittiğini anlatarak, ''11 haftalık grafiğe baktığımız zaman Galatasaray her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor. Kafamızda bir hedef var. Bu da başkanımızın da belirttiği gibi başarıdır. Yönetimimiz, teknik heyetimiz ve futbolcularımız başarıya endeksli. Lig bittiğinde inşallah ipi göğüsleyen biz olacağız'' değerlendirmesinde bulundu.




  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN