Web Sürümüne Geç

  "Beşiktaş taraftarı çok yaratıcıdır"

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 20:06

  Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Beşiktaş ile yaptıkları derbi maçının Türk futbolu üzerindeki kara bulutları dağıttığını ve hiçbir şeyin derbiyi gölgelemesini istemediklerini söyledi.

  Dürüst, GSTV'ye yaptığı açıklamada, çok güzel bir derbi mücadelesinin yaşandığını belirterek, ''Bu derbi Türk futbolu üzerinde dolaşan kara bulutları dağıttı. Beşiktaş-Galatasaray derbisinde seyircilerin de güzel desteği ile, ki Beşiktaş seyircisi çok yaratıcıdır, güzel bir oyun oldu. Ancak oyun bittikten sonra futbolcularımızın içeri girmekte gecikmesi onları endişeye sevk etmiş ve dolayısıyla yanlış anlaşılmalara sebep vermiş olabilir. Hiçbir şeyin derbiyi gölgelemesini istemiyoruz. Eğer yanlış anlaşılma varsa yani oyuncularımızın soyunma odasına girememelerinden dolayı endişeleri varsa, yanlış anlaşıldıysa bununla ilgili üzüntülerimizi dile getiriyoruz. Eğer tasvip etmediğimiz herhangi bir olay varsa biz kendi içimizde bunu değerlendirip gerekli tedbirleri zaten alacağız. Onun için bu derbi gerçekten bir milat olacak ve Türk futbolunu yeşil sahalarda en güzel şekilde yaşatacağız'' diye konuştu.

  Türk futbolunun güzel günlere dönmesi için herkese görevler düştüğünü kaydeden Ali Dürüst, ''Bu maçta özellikle oyuncularımız, hakem, seyirciler 90 dakika boyunca vazifelerini yaptılar. Ancak maç bittiği vakit oluşan bir kaostan ve soyunma odasına girememeden dolayı bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Bu, derbiyi gölgelemesin, yanlış anlaşılma varsa onunla ilgili de üzüntülerimizi belirtiyoruz'' dedi.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN