Terim: '10 kişiyle iyi netice'

Perşembe 02.02.2012 00:18

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Medical Park Antalyaspor'a karşı alınan 1-1'lik sonucun 10 kişi kalmaları nedeniyle iyi olduğunu söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, ''Eğer maç 11'e 11 bu neticeyle tamamlansaydı üzülebilirdik. Ama 10 kişi kalınca iyi netice'' derken, ''Üstümüze gelselerdi bizi yenebilirlerdi'' ifadesini kullandı.

Yoğun bir maç trafiği içinde oldukları aktaran Terim, ''Koca bir ocak ayını arkamızdan atlı kovalıyor gibi oynadığımız için, devamlı maç oynadığımız için, bazı oyuncularda 10 kişi kalınca fizik eksikliği olabiliyor. Tam da pozisyonlar bulmaya başladığımız an atıldı Baros. Bu da iyi değil tabii ki. Beklemediğim bir puan kaybıydı. Hava şartları bizi en çok zorlayan şey oldu. En zorlanan takım biz olduk. Nasıl aylarca kazandıysak, kaybetmeyi de futbolun bir unsuru olarak göreceğiz. Lig yarışına sarılmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Puan kayıplarını yorgunluğa bağlamadığının altını çizen tecrübeli teknik adam, ''Kayıplar yorgunluktan değil. Olmaması lazım. Bazı oyucular için belki ama bazı oyuncular için değil. Tüm Türkiye aynı koşullar içinde. Geçerli sebep olarak görmüyorum. Takım 10 kişi kalınca yorgunluğu görüyorum ama 11'e 11'ken hayır'' dedi.

''BAROS'UN TAKIMI 10 KİŞİ BIRAKMASI DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL''
Terim, maçta kırmızı kart gören Milan Baros'un davranışını eleştirerek, ''Böyle bir olay tecelli etmişse, bunun bahanesi yok. Baros gibi profesyonel bir oyuncunun şartlar ne olursa olsun yapmaması lazım. Muhakkak onu oraya getiren bir şey var. O unsur da belli. Buna rağmen takımını yalnız bırakması, hem de itiraz yoluyla, doğru bir şey değil. En profesyonel futbolcularımızdan bir tanesi. Özellikle Türk Telekom Arena'da maalesef bir çok maçı eksik oynuyoruz. Burada kabahati kendimde buluyorum. Benim olduğum takımlarda disiplin ön plandadır. Nasıl böyle bir şey oluyor, bu da benim yanlışım'' şeklinde konuştu.

''GALATASARAY YİNE İYİ OYUNLAR OYNAYACAKTIR''
Galatasaray'ın geçmiş haftalardaki başarılı futbolunu tekrarlayacağına inandığını kaydederken, şunları söyledi:

''Galatasaray yine o iyi oyunları oynayacaktır. Bazen böyle düşüşler olur. İddiamızdan bir şey kaybetmedik. Yine güzel oyunlarımızı oynamak en büyük arzumuz. İyi giden takımlarda eğer oynayan ile oynamayan arasında çok fark varsa, oynayanlarda eksik olunca, dengede sarsılma olabiliyor. Biz Eboue'yi arıyoruz. Baros'un sakatlığını da beklemiyorduk. Erken de döndürdük. Demek ki hava koşulları da bizi biraz etkiliyor. Aşırı güven zaman zaman böyle işlere yol açabilir. Nasıl olsa atarız, yeneriz gibi...''

''NECATİ, GALATASARAY'IN KENDİ EVLADI''
Fatih Terim, yeniden takıma dönen Necati Ateş'ten övgüyle bahsederken, ''Necati, Galatasaray'ın kendi evladı'' dedi.

Necati Ateş'i daha önce yine kendisinin transfer ettiğini hatırlatan Terim, ''Sezon başında da böyle bir durum vardı. Tecrübesiyle bize katkıda bulunacaktır. Burada, kendi yuvasında futbolu en iyi şekilde oynayacak inşallah. Faydalı olacağından, gol atacağından eminim. Bugün bazı topları o yakalasa, gol olurdu. Necati'yi bir transfer olarak kabul etmemek lazım. Evladın geri yuvasına dönmesi gibi bir şey'' diye konuştu.

''TRANSFERLE İLGİLİ, BAŞKANIN FİKRİNE KATILIYORUM''
Transfer döneminde Galatasaray'ın beklenenden farklı bir yöntem izlemesiyle ilgili bir soru üzerine Terim, ''Transferde böyle bir strateji çizdi Galatasaray. Zaten olan arkadaşlarımız da gayet iyi mücadele ediyorlar. Başkanımızın çok net bu konuda açıklaması var. Ben de katılıyorum kendisine. 'Türkiye için yeter, Avrupa için sezon sonunda bakacağız' demişti'' yanıtını verdi.

Terim, transferi Necati'yi alarak kapattıklarını belirtirken, ''En azından artık transfer konuşulmayacak'' ifadesini kullandı.

Takımda ayrılan Kazım Kazım'la ilgili olarak Terim, ''Karar benim kararım. Böyle bir teklif oldu, o da gitmek istediğini ifade etti. Biz de iznini verdik'' demekle yetindi.

HAKEM İÇİN YORUM YOK
Karşılaşmanın hakemiyle ilgili görüşünün sorulması üzerine, bu konuda yorum yapmak istemediğini vurgulayan Terim, şu ifadeleri kullandı:

''Ben bir çok şey için konuşmuyorum. Çok istisnai bir şey olmazsa da konuşmamayı tercih ediyorum. Sessizlik en güzel sestir duyabilen için. Baros'un atılmasını hakeme nasıl yorarız. Baros mu doğru hareket etti diyelim. Burada daha rahat hareket edilebilir başka statlara oranla ama bunu kolaycılık olarak görüyorum. Maç sonunda kendim hakemlere teşekkür ettim. Hakemler yorumu iyi yapabilmeliler. Söylenecek çok şey var ama sessizlik en güzel sestir diyorum tekrar. Ben genel olarak sessiz kalıyorum. Böylesi daha güzel. Hakem için herkes konuşuyor. Biri de sahip çıksın. Hakemin yaptığı hata Baros'u atmak mı?. Oraya gelene kadar... Belki de en doğru kararıydı bu.''

ENGİN'E TEPKİ
Fatih Terim son olarak, Engin Baytar'ın, Galatasaray Dergisi'nde yer alan röportajında Fenerbahçeli futbolcu Emre Bemözoğlu ile ilgili sözlerine kızdığını söyledi.

Böyle bir açıklamanın Galatasaray Dergisi'nde çıkmasının hoşuna gitmediğini kaydeden Terim, ''Bir şeyi ifade edecekseniz, kimseyi göstermeniz gerekmiyor. Daha önce benim bir fotoğrafımda, arkadaki tahtada transfer listesinin yer almasına benziyor'' şeklinde konuştu.
Etiketler Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN