Başarının bedeli!

Perşembe 09.02.2012

"Her başarının bir bedeli vardır. Sportif başarısız bir ekonomik başarı, başarı değildir. Tedirgin olmayın. Tüm çalışmalarımızın hepsi planlı. Hisse satışı seçtiğimiz bir unsur, bir taşın yerinden kalkması gerekiyordu"

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, kulübün borçları konusunda üyelere garanti verdi, "İçiniz rahat olsun" dedi. Divan'da eleştirileri yanıtlayan Aysal, 1 ay sonra en detaylı bütçe bilançosunu kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek, "264 milyon TL ekside olduğumuzdan bahsediliyor. Bunun farkındayız. 2010 yılı hesaplarına bakıldığında bu miktar 156 milyon liraydı. Yani meşhur teknik iflas denilen olay zaten mevcuttu. 2011'de de arttı, şimdi daha da yüksek. Aradaki 108 milyon fark futbolcu değerlemelerinden gelmekte" dedi.

RAKİPLERİNKİ DE DÜŞTÜ
Hisse senetlerindeki düşüş ve kulübün büyük zarar ettiği ifadelerini de yanıtlayan Aysal, "Bizim hisselerimiz yüzde 44 düşmüş ama F.Bahçe'nin yüzde 43, Trabzon'un da yüzde 43 düşmüş. Onlar hiç hisse satışı da yapmadı. Aradaki fark yüzde 1. Bizim mali sıkıntılara çözüm için getirdiğimiz unsurlardan birisi hisse senedi satışı oldu. Çünkü olayın başlaması için bir taşın yerinden kalkması gerekiyordu.
Tedirgin olmayın. Tüm çalışmalarımız planlı" diye konuştu.

MUCİZEYLE GİTMİYOR
Ünal Aysal, "Göreve geldiğimizde kulübün kasasında para olmadığı gibi, 2.5 yıllık gelirleri de yoktu. Bu hareketi sağlamak zorundaydık. 8 aydır ödemelerde hiçbir aksama olmadı. Bunlar mucizelerle olmuyor. Bir yere dayanmak gerekiyor" diye konuştu.

BİRLİKTE YÜRÜMELİ
Başarılı olmanın da bir bedeli olduğunu dile getiren Aysal, "Başarı istiyorsak, bütçemizi ve imkanlarımızı geliştirmek zorundayız. Sportif başarısız bir ekonomik başarı, başarı değildir. Bizim önceliğimiz, başarılarla birlikte gelişen bir ekonomik iyileşmedir" dedi.

TESİSLER YENİLENİYOR
Tesisleşmeye büyük önem verdiklerini belirten Ünal Aysal, Kalamış'ın hukuki sorunlardan arınmış şekilde inşaatının sürdüğünü, tenis şubesinin de yakında hizmete gireceğini müjdeledi.

* DiVAN'DAN NOTLAR

TÜZÜKTE YİNE TADİL
Divan'da başkan Ünal Aysal'ın tüzükte tadil yapılması isteği üyelerden onay aldı. Celal Erkut başkanlığında, Prof. Hamdi Yasaman, Murat Develioğlu, Sedat Doğan, Vural Aküzüm ve Refik Arkan'dan oluşan bir komisyon oluşturuldu.

AKTAR'A RAKİP ÇIKTI
Divan üyesi ve eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan, nisan ayında yapılacak Divan başkanlığı seçiminde aday olduğunu açıkladı. Halen Divan başkanı olan İrfan Aktar, üyelere kendisinin de yeniden aday olacağını deklare etti.

YÜZÜCÜLERE BERAT
Divan Kurulu toplantısına başkan Ünal Aysal dışında yöneticilerin büyük kısmı da katıldı. Toplantıdan önce Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda birinci olan yüzme şubesi sporcuları ve teknik heyetine başarı beratları verildi.


Savaş ÇORLUYükleniyor
BİZE ULAŞIN