"2. golü bulsaydık maç farka giderdi"

Cumartesi 11.02.2012 21:57

Süper Lig'de 26. hafta karşılaşmasında Kayserispor'u 1-0'lık skorla mağlup eden Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, karşılaşma sonrasında Lig TV mikrofonlarına konuştu.

Galatasaray'ın başarılı antrenörü Fatih Terim, "Oyuncularımı kutlamam lazım. Çünkü 90 dakika boyunca çok konstantre oynadılar. Oldukça fazla da pozisyon bulduk. İyi oyun ortaya koyduk, iyi mücadele ettik. Bu arada Kayserispor'un da hakkını yememek lazım. Çok yetenekli oyunculara sahipler. İlk yarı bir iki pozisyon verdik ama ikinci yarıda bir tek Gökhan Ünal'ın kafa vuruşu var. Sahanın her yerinde yürekten mücadele eden bir Galatasaray vardı bu akşam. Kazanmayı kafamıza koymuştuk" dedi.

"2. GOLÜ BULABİLSEYDİK MAÇ FARKA GİDERDİ"
Terim sözlerine şöyle devam etti: "Eğer ikinci golü bulsaydık çok daha değişik bir skor ortaya çıkabilirdi. Ama Kayserispor gibi her an, her şeyi yapabilecek bir takımdan 3 puan almak önemliydi. Antep maçının arkasından burada kazanmak bizim adımıza sevindirici. Melo ve Riera'nın cezalı duruma düşmesi bizim açımızdan üzücü bir durum" şeklinde konuştu.

"RİERA'YI MECBURİYETTEN OYNATTIM"
Alber Riera'nın sol bekte oynaması ilgili kendisine yöneltilen soruya karşılık Fatih Terim, şu ifadeleri kullandı "Bazen mecburiyetlerden dolayı oyuncuları yeni mevkilerde oynatmamız gerekiyor. Bunun örnekleri çoktur. Küçük Hakan (Hakan Ünsal) sol açıktı, sol bek yaptık. Ümit Davala santrafordu, sağ bek yaptık. Bu yüzden ben Riera'yı beğendim. Gayet de iyi oynadı. Bize de başka bir noktada alternatif çıktı. Mantık olarak Ujfalusi'yi sol beke koyabilirdim ama savunmanın dengesini bozmak istemedim. Herkes Ujfalusi'yi sol beke koyacağımı düşünüyordu ama ben öyle yapmadım"Etiketler Fatih Terim
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN