"Fatih hocanın olduğu yerde rehavet olmaz"

Pazartesi 13.02.2012 22:37

Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu, takipçileri Fenerbahçe ile puan farkının 6'ya çıkmasının, kendilerini rehavete sokmayacağını söyledi.

Sabri, Lig TV'de yayınlanan Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılarak, soruları yanıtladı. En yakın takipçileri Fenerbahçe'nin 6 puan önünde olmalarının kendilerinde bir rahatlığa neden olmayacağını kaydetti.

Sabri Sarıoğlu sözlerine şöyle devam etti: ''Fatih hocanın olduğu yerde rehavet, rahatlama, gevşeme olmaz. Biz her maça aynı ciddiyetle çıkıyoruz. Bu sene yeni bir sistem var. Play-off'a he kadar puan farkıyla girersek o kadar avantajlı olacağımızı biliyoruz. Her maça 3 puan parolasıyla çıkıyoruz. İnşallah puan farkını daha da arttırırız. Bu sene çok önemli. Geçen senenin üzerimizde sorumluluğu, yükü var. Bunu üzerimizden atmak istiyoruz. En güzel fırsat bu sene. Şu anda iyi gidiyoruz. İnşallah devam ederiz'' diye konuştu.

Herkese oyun stilini veya anlayışını beğendirmeye çalışsa da beğenmeyenlerin de olduğuna dikkat çeken Sabri, ''Buna saygı gösteririm. Ben sahaya çıkıp işimi yapıyorum. Bir futbolcu kötü performans gösterebilir ama kötü mücadele edemez. Kötü oynasam bile canımı dişime takarak mücadele ediyorum. Dünyanın en iyi futbolcusu Messi bile kötü bir maç çıkarabiliyor'' diye konuştu.

-''FLORYA'DA HER ZAMAN AİLE HAVASI VARDIR''-
Sabri, Kayserispor maçında galibiyet golünü atan Melo ile arasının gayet iyi olduğunu kaydederek, ''Kendisi dans etmesini de seviyor. Bunu attığı gollerden sonra da gösteriyor. Sadece Melo değil, bütün yabancı transferlerimizin hem oyuncu kalitesi, hem kişilikleri çok iyi. Takımda güzel bir hava var. Florya'da zaten her zaman aile havası vardır'' ifadelerini kullandı.

Kalecileri Muslera'nın samimiyetini, içtenliğini dışa daha çabuk yansıttığını anlatan Sabri, ''Antrenmanda şakalar yapıyor, bizi neşelendiriyor.

İYİ KALECİLİĞİNİN YANI SIRA ÇOK DA İYİ BİR İNSAN'' DEDİ.
Annesinin maçlardan sonra kendisini eleştirdiğini anlatan Sabri, ''Bir dönemim vardı, hakemlere karşı hırçındım. Onun eleştirileri sayesinde 2-3 senedir düzeldim'' diye konuştu.
Etiketler Sabri Sarıoğlu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN