"Kimsenin arkasından iş çevirecek adam değilim"

Pazartesi 13.02.2012 20:30

Son dönemde adı Galatasaray ile anılan Eric Gerets, Fatih Terim'in yerine geçmek gibi bir düşüncesi olmadığını dile getirdi.

Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Eric Gerets, asla Fatih Terim'in arkasından iş çevirmeyeceğini söyledi.

Son dönemde Eric Gerets'in Galatasaray'ın başına geçeceği iddiası basında çok sıklıkla yer almaya başladı. Belçikalı teknik adam da hafta sonu oynanan Galatasaray-Kayserispor maçını TT Arena tribünlerinden izleyerek basında yer alan spekülatif iddiaları iyice alevlendirmiş oldu.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Belçiklı teknik adam bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti:

"BEN FAS MİLLİ TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜYÜM"
Bunun üzerine açıklama yapma ihtiyacı duyan Eric Gerets konuyla ilgili GSTV'ye konuştu: "Sadese Fas Milli Takımı'ndan oyuncum Amrabat'ı izlemek için buraya geldim. Gazetelerde yeniden Galatasaray'a teknik direktör olacağımla ilgili bazı haberler yer almıştı. Bunlar doğru değil. Burada bulunduğum dönemde oldukça mutluydum, ama şu an Fas Milli Takımı'nın teknik direktörüyüm." ifadelerini kullandı.

"FATİH TERİM BENİM ARKADAŞIM"
Meslektaşı Fatih Terim'e de övgüler yağdıran Gerets, "Galatasaray'ın dünya çapında bir teknik direktörü var ve kendisi benim de iyi arkadaşım. Onun arkasından iş çevirmem. Bizim arkadaşlığımızı bilseler, böyle bir şeyi asla yapmayacağımı da bilirler. Ben bunu Fatih Terim'e de söyledim. O da bana 'Bunu söylemene gerek bile yok, biz zaten arkadaşız' dedi. Gazeteler şunu bilsin ki ben Galatasaray'ın bir sonraki teknik direktörü olmayacağım." dedi.

Etiketler Eric Gerets
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN