Otoritesini sağlayamadı

Salı 14.02.2012

"Başkan Ünal Aysal, kime inanacağını anlamış değil. İyi niyetli. Ama otoritesini ortaya koymalı"

Galatasaray'ın eski asbaşkanı Turgay Kıran, "Başkan Ünal Aysal, kime inanacağını anlamış değil" dedi. Kıran "Aysal, Galatasaray kulübünü tanıyan biri olsaydı bunlar yaşanmazdı. Canaydın ve Polat döneminde de sıkıntılar oldu ama onlar otoritelerini her zaman sağlarlardı. Ünal bey tam bir Avrupalı beyefendi. Türkiyeli olamıyor. En büyük sıkıntısı bu" diyerek yönetimdeki sıkıntının Aysal'ın iyi niyetinden kaynaklandığını ifade etti.

GÜVEN TAZELEMESİ ZOR OLUR
Yönetimde yaşanan olaylardan sonra Aysal'ın sezon sonunda mutlaka güven tazelemesi gerektiğini vurgulayan Kıran sözlerini şöyle tamamladı: "Bunu da öncelikle şampiyon olarak yapması lazım. Bu çok önemli. Ancak bu şartlarda şampiyon olamazsın. Ünal Aysal sakin olmalı ve otoritesini kurmalı. Bunu yapamaz ise olağanüstü genel kurula giderek güven tazelemesi zor olur."

YÖNETİMDEKİ KRİZ MASAYA YATIRILIYOR
Sarı-kırmızılı yönetim bugün Türk Telekom Arena'da toplanacak. Özellikle son dönemde yöneticiler Ali Dürüst ile Sedat Doğan arasında yaşandığı konuşulan krizin masaya yatırılacağı ve barış ortamının sağlanması, yönetimde birlik-beraberlik oluşturulması için Ünal Aysal'ın olaya el koyacağı öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetimin tam kadro katılacağı toplantıda, Futbol Federasyonu'ndaki seçim süreciyle ilgili de değerlendirme yapılacağı da belirtildi.

BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR
G.Saray'ın düzenini bozmak için uğraşanların olduğunu savunan Kıran şunları söyledi: "Takım kötü değil, heyecan veriyor. F.Bahçe'ye 6 puan fark atmış. Bazı takımlar şike sorunları ile uğraşıyorlar. Ancak Galatasaray takımında şu anda hiçbir sorun yok. Bunun bozulmasına izin verilmemeli."

TERİM'İ KORUMAK LAZIM
Fatih Terim'in neredeyse istediği hiçbir oyuncunun transfer edilmemesine ve takımın yüzde 80'i yeni olmasına rağmen büyük başarı elde ettiğini dile getiren Kıran, "İnsanlar artık egolarından vazgeçmeli.
Rakiplere göre gayet iyiyiz. Terim'i korumak lazım. Bunun için de başkan öncülük yapmalı" dedi.

Savaş ÇORLUYükleniyor
BİZE ULAŞIN