Tribüne oynamam

Cumartesi 18.02.2012

"Twitter'da bana 'cimri başkan' dediklerini duydum. Tribüne oynayan bir başkan değilim Taraftarımızı mutlu etmeden önce camiamı ayakta tutmaya çalışmam gerekiyor"

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Skyturk360'da Ekonomi Özel'e konuk oldu ve önemli açıklamalar yaptı. "twitter'da bana cimri başkan dediklerini duydum" diyen Aysal, "Ben tribünlere oynayan bir başkan değilim. Taraftarımı mutlu etmeden önce camiamı ayakta tutmaya çalışmam gerekiyor. Başarı sözüm var ve ben bu başarıyı yakalayacağımızı düşünüyorum. Bunu sadece futbolda değil bütün branşlarda başarmak istiyorum. Başarı, tüm branşlardaki atılımla gelir" dedi.

G.SARAY TRENİ HAREKET ETTİ
"Kulüpte geleneksel olarak G.Saray başkanı aile babasıdır. Benim bütün isteğim, gördüğüm bu saygıyı yitirmemek" diyen Aysal, şöyle devam etti: "Biz iş başına geldiğimiz mayıs ayında G.Saray'ın sorunlarının hepsini ayrıntılı şekilde anlattık. Mali sistemin G.Saray'da artık oturması gerekiyor. Bizim trenimiz hareket etti ve belirlediğimiz yolda ilerliyor. Bizim bir eksiğimiz, özkaynak sorunumuzun olması."

FAİZ BİZİ ZORLUYOR
Şu anda Galatasaray futbolcu ödemelerini yapabiliyor. Biz önümüzdeki üç yıl için her türlü tedbiri alıyoruz. Olayı bir aile babası ciddiyetinde yürütüyoruz. Mali açığımızın en büyük sebebi banka faizleridir. Bunu engellemek için mümkün olduğu kadar banka kredisi almamalıyız. Bu borçla uzun süre yürüyemezsiniz. Bundan kurtulmamız şart. Aylık 16 milyon euro'luk giderlerimizi şu ana dek borçlanmadan karşıladık.

ÜSTÜNBERK BAŞKAN!
Basketbol şubesinden istifa eden Hakan Üstünberk ile ilgili de konuşan Ünal Aysal, şunları söyledi: "Benim çok takdir ettiğim bir yönetici. İlerideki yönetimlerde mutlaka olmasını gerektiğini düşünüyorum. İleride başkan olabileceğini de düşünüyorum. Geçmiş yönetimdeki herkes ile dostum. Çok yorgun bir dönemden geçtiler. Bundan önceki yönetimle alakalı olarak hiçbir eleştiri ve şikayetim olmadı."

SERMAYEYi ARTIRMASAYDIK iFLAS EDERDiK
Aysal sermaye artırımına gitmeleri ile ilgili şunları söyledi: "Bizim 264 milyon TL özkaynak kaybımız var. Şu anda bir ortağımız bizi şikayet etse bizi iflas ettirebilir. Göreceksiniz, çok yakın bir gelecekte herkes bu uygulamayı yapacak. Evimizdeki bu yangını söndürmeliydik. Bunun tersi davranmanın anlamı iflas etmektir. 2014'te yürürlüğe girecek UEFA kriterleri için bunu yapmalıydık. Bunu yapmazsak UEFA'dan lisans alamıyorduk. Biz bu hamle ile bir taşla iki kuş vuruyoruz."

SHAQiRi'Yi ALMADIK ÇÜNKÜ BÜTÇEYi AŞTI
Ünal Aysal, bu sene 16 futbolcu aldıklarını belirterek, "Ara dönemle birlikte 16 transfer yaptık. Biz parasını hazırlamadığımız hiçbir futbolcuyu renklerimize katmayız. Shaqiri için bu anlayışımıza ters düşecek bir artış olunca transferinden vazgeçtik. Bizim amacımız kendi çocuklarımızla başarıya ulaşmak. Bazı uygulamalar da getirdik. Mesela futbolcularımızın konsantransyonunun bozulmaması için deplasman yolculuklarında uçağımıza gazeteci almıyoruz" dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN