Galatasaray'dan iddialara yanıt

Çarşamba 22.02.2012 14:26

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, kulüp delegelerinin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda farklı başkan adaylarına oy vereceğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, bugün bazı medya organlarında yer alan haberlerde Galatasaray delegelerinin TFF Olağanüstü Genel Kurulu'nda farklı isimlere oy vereceği iddia edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

''Öncelikle bu haberlere konu edilen bilgilerin hiçbir geçerliliği yoktur. Galatasaray Kulübü olarak söz konusu süreçte duruşumuz, düşüncelerimiz ve uyarılarımız orta yerde durmaktadır. Duruşumuzda bir değişiklik gerektirecek herhangi bir gelişme de olmamış, aksine süreç uyarılarımızın ne kadar haklı bir zemine dayandığını göstermiştir.

Galatasaray Kulübü'nün geleneklerinde, örf ve adetlerinde haberde söz edildiği gibi kulüp delegelerinin farklı davranışlar göstermesi ve oy kullanması gibi bir durum da yoktur, hiç olmamıştır. Kulüp yetkili organlarının yaptığı değerlendirmeler sonunda alınacak kararlar, bütün delegelerimiz tarafından ortaklaşa uygulanır. Bu tür spekülatif haberler üreterek yayınlamanın ardında yatan amacın da gayet iyi anlaşıldığının bilinmesini isteriz.''


Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN