Oktay Mahmuti'ye üç maç ceza!

Perşembe 23.02.2012 15:23

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Oktay Mahmuti'ye 3 maç müsabakalardan men ve 10 bin lira para cezası verdi.

TBF'den yapılan açıklamada, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası'nda Beşiktaş Milangaz ile Galatasaray Medical Park arasında oynanan karşılaşmada, teknik komisere yönelik uygunsuz ve küçük düşürücü sözler söylemesi, uzatma periyodunun bitimiyle birlikte mücadelenin yardımcı hakemine ve saha içinde bulunan federasyon görevlilerine de uygunsuz ve küfürlü sözler sarf etmesi nedeniyle sarı-kırmızılı takımın başantrenörü Oktay Mahmuti'ye kurulun 3 maç men ve 10 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

Kurul ayrıca, Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Medical Park arasında 12 Şubat'ta oynanan karşılaşmada sarı-kırmızılı taraftarların salona yanıcı madde sokmaları ve müsabaka sırasında bu maddeleri iki kez patlatmaları nedeniyle Galatasaray Medical Park'ın 2 bin 500 lira para cezası almasını kararlaştırdı.

Bu arada, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası'nda Galatasaray Medical Park ile yapılan maçta taraftarlarının yanıcı madde yakması nedeniyle Beşiktaş Milangaz ise 2 bin 500 lira para cezası aldı.

Diğer yandan kurul, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde BOTAŞ Spor ile Homend Antakya Belediyesi arasında yapılan karşılaşmada, anons görevlisinin, yönergelere aykırı olarak anons sistemini seyirciyi yönlendirmek amacıyla kullanması nedeniyle BOTAŞ Spor'a 2 bin lira para cezası verdi.

BİZE ULAŞIN