İnui seferi

Cuma 24.02.2012

G.Saray'ın 3 milyon euro'luk teklifine karşılık Alman kulübü 4 milyon istedi. 24 yaşındaki orta saha oyuncusu için iki ekip arasında pazarlıklar sürüyor

Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'in son gözdesi Takashi İnui için kolları sıvadı... Geleceğin kadrosunu kurmak için şimdiden çalışmalara başlayan kurt hocanın talebi doğrultusunda harekete geçen yönetim, 24 yaşındaki orta saha oyuncusu için formasını giydiği Alman 2. Ligi ekibi Bochum ile temasa geçti. Alman Münstersche Zeitung gazetesinin iddiasına göre Bochum CEO'su Jens Todt ile sarı-kırmızılı kulübün temsilcisi geçtiğimiz günlerde Almanya'da bir araya geldi. Galatasaray, bu görüşmede Japon futbolcu için 3 milyon euro'luk bir teklifte bulundu.

TODT: SATABİLİRİZ
Aslan'ın önerisini reddeden Todt, rakamın 4 milyon euro'ya çıkarılması halinde transferin gerçekleşebileceğini bildirdi. Bu gelişmenin sonrası Alman medyasına konuşan Bochum'un CEO'su, "İnui için gelen teklifi reddettik. Ancak kulüp olarak ekonomik kaygılarımızı da gözardı edemeyiz. Talep ettiğimiz para verilirse bu oyuncuyu G.Saray'a satarız" ifadesini kullandı. Kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre durumdan haberdar edilen Terim, "Geleceği olan bir oyuncu. Takımda görmek isterim" yorumunu yapınca, sarı-kırmızılı yönetim de yeni bir sefer için hazırlıklara başladı.

İNUİ MİLLİ FORMAYI DA GİYİYOR
Bochum'da bu sezon 18'i ligde olmak üzere toplam 20 maçta görev yapan İnui, 5 gol kaydetti. 1.69 boyundaki Japon futbolcu, 3 kez de milli takım formasını terletti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN