G.Saray düşmanı

Pazartesi 27.02.2012

"Aziz Yıldırım bütün başarısını G.Saray düşmanlığı üzerine kurmuş durumda. Bizim şike ve teşvik gibi aşağılık geleneğimiz hiçbir zaman olmamıştır. Ben bunları söylesem utancımdan uyuyamam"

Galatasaray başkanı Ünal Aysal'dan tarihi açıklamalar. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Aysal, şike soruşturması kapsamında Metris'te tutuklu olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a Telegol'de çok sert sözlerle cevap verdi. Aysal, Yıldırım'ın mahkemede savunma yaparken sarfettiği, "Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye'ye getirenlerdir. Malatya'ya araba gönderdiler, Ankaragücü'nü 8-
0 yendiler" sözleri için, "Bizim böyle aşağılık bir geleneğimiz yok" ifadesini kullandı.

G.SARAY'I KULLANIYOR
İşte Aysal'ın şok etkisi yapacak sözleri:

* Aziz Yıldırım bütün başarısını G.Saray düşmanlığı üzerine kurmuş durumda. Bugün düştüğü durumdan da böyle yaparak kurtulmaya çalışıyor. G.Saray'ı silah olarak kullanıyor.

* Ben böyle açıklamalar yapsam utancımdan uyuyamam. Karşımda 15-20 milyon taraftarı olan bir kulüp hakkında böyle şeyler nasıl söyleyebilirim. İnanın utancımdan uyuyamam. Tek kelimeyle beyhude sözler.
Başkasına pislik atarak temizlenemezsiniz.

* Ara transfer döneminin son günlerinde rakiplerimizden oyuncu almamız gayet normal.
Bizim oyuncu almamız değil, transfer döneminde maçları oynatanlar belki de hata yapıyorlardır.

* Aziz Yıldırım A.Gücü'nü 8-0 yendiğimiz maçı anlatmış. Bizim böyle aşağılık bir gelenegimiz hiçbir zaman olmadı. G.Saray, 8-0 biten maçı 2-0 da kazansaydı şampiyon olacaktı. Burada stratejik hata yaptı. Tamamen saçmaladı.Bu sözlerini içinde bulunduğu duruma veriyor ve açıkçası üzerinde durmuyorum.

* Sturm Graz maçında şikenin tarifi bile yanlış. İki takım da kazanırken nasıl şike olabilir. Bu da Aziz Yıldırım'ın hatası.

* Fenerbahçe taraftarı ile gerilim yaşanmaması için elimden geleni yaptım. Ben Fenerbahçeli yöneticilerin derbide bu konuda gerekli adımlarını atacaklarına inanıyorum. En azından inanmak istiyorum. Aziz Yıldırım'ın açıklamaları tabii ki ortamı gerecektir. Rakibine saygı duymayan bir başkan başarılı olamaz.

* Biz şampiyon olmak için yola çıktık ve yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun için büyük yol katettik. Büyük bir değişim yaşıyoruz.



Yükleniyor
BİZE ULAŞIN