Web Sürümüne Geç

Albayrak: "Sivas önemli bir deplasman"

Pazar 04.03.2012 15:48

Lider Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de yarın Sivasspor'la yapacağı karşılaşma için Sivas'a gitti.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, önemli bir deplasmana gittiklerini belirterek, ''Sivasspor, oynadığı futbol ile herkesin takdirini toplayan bir takım. İlk 4 için mücadele ediyor. Puan durumları da iyi ama biz de yolumuza devam etmek, puan ve puanlar almak için Sivas'a gidiyoruz'' dedi.

Albayrak, iyi bir karşılaşma olacağını düşündüğünü ifade ederek iki takıma da başarılar diledi. Sivas'tan, havalimanı çevresinde 2 metreye yakın kar olduğu yönünde haberler aldıklarını kaydeden Albayrak, ancak stat zemininin alttan ısıtmalı olması nedeniyle bir zorluk olacağını sanmadığını söyledi.

Maçın gündüz oynanması için federasyona bir talepte bulunup bulunmadıklarına ilişkin bir soru üzerine de Albayrak, ''Sadece biz oynamıyoruz. Başka takımlar da oynuyor. Burada söylenecek fazla bir şey yok. Çıkıp topumuzu oynayacağız. Sivasspor da aynı şartlarda oynayacak'' dedi.''Ligde bundan sonraki karşılaşmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki bir soruya da Abdurrahim Albayrak, ''Bu seneki Galatasaray'ın başında yabancı hoca olsaydı neler söylenecekti, tahmin bile edemiyorum. Çok güçlü rakiplerimize karşı açılan bir puan farkı var. Burada Fatih hocama ve teknik ekibe teşekkür ediyorum. Bundan sonra zorlu maçlarımız var ama bakıldığında zorlu maçları teker teker aştığımızı da görüyorum. Bundan sonraki maçların da zor olacağının bilincindeyiz. Bunları teker teker aşıp hedefimize ulaşacağız'' diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, Galatasaray maçı ile ligin kendileri açısından yeniden başlayacağı şeklinde yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine de Albayrak, ''Aykut hoca öyle bir şey söylemiştir. Ben onun üzerine bir şey söylemek istemiyorum. Bizim için hepsi çok önemli maç. Fenerbahçe'nin kendi açısından böyle bir mesaj vermesi gerekiyordu demek ki, ona da saygı duymak lazım'' dedi.

Öte yandan, yolculuk öncesi Galatasaraylı futbolcular, havalimanında hayranları ile fotoğraf çektirip, forma imzaladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN