Fenerbahçe'nin galibiyetleri tesadüf

Cuma 09.03.2012

"Fenerbahçe'nin galibiyetleri gelenek gibi gösteriliyor. Böyle bir gelenek yok, tesadüf var. Önümüzdeki maçta Kadıköy'den galibiyetle ayrılacağız"

FUTBOL TESADÜF OYUNU
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe karşılaşması öncesi iddialı açıklamalar yaptı. Galatasaraylılar Derneği'nin yeni binasının açılışını gerçekleştirmek için KKTC'ye giden Aysal, burada CHA'nın sorularını yanıtlarken, G.Saray'ın son 10 yıldır F.Bahçe'ye karşı Kadıköy'de galip gelememesinin bir gelenek haline geldiğinin belirtilmesi üzerine, "Böyle bir gelenek yok. Tesadüfler var. Futbolda her netice biraz da tesadüftür. Bu tesadüf biraz da gelenek gibi gösteriliyor. Biz bunun bir gelenek olduğunu kabul etmiyoruz. Büyük bir ihtimalle bu maçta Kadıköy'den galibiyetle ayrılacağız" dedi.

AYSAL RÖVANŞI MI ALDI?
Dün internet sitelerinde büyük tartışma yaratan Aysal'ın bu sözleri Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı alması tesadüftü" açıklamasını akıllara getirdi. Aysal'ın Kıbrıs'taki bu çıkışıyla rövanşı aldığı ileri sürüldü. Galatasaray başkanı, Platini-Demirören görüşmesi için şunları söyledi: "Ben Türkiye'nin dışlanmasından son derece korkuyorum. Ama TFF'ye üyeyiz ve onlara güvenmek zorundayız.
Demirören'in fanatizm ile davranmayacağına inanmak istiyorum. Bu artık devlet olayı durumuna gelmiştir. Hükümetimizin bu durumu çözmesi gerekiyor."

KIBRIS'TA KAMP OLACAK
Ünal Aysal, eski başkanlardan Adnan Polat'ın 2006 yılında Denizlispor'a teşvik primi verdiği yönündeki iddiaları da yalanladı. Başkan, "Savcının yapmış olduğu araştırmalarda böyle bir durumun gerçek olmadığı tespit edilmiştir. Biz de gerekli araştırmaları yaptık. Eski başkanımızın böyle bir günahının olmadığı kanaatine vardık" ifadesini kullandı. Bu arada Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan sporda da ambargo uygulanan KKTC'ye müjdeli bir haber geldi. Aysal, KKTC'nin kamp yapmak için ideal olduğunu belirterek, "Burada kamp yapmak için teknik heyetimizle görüşeceğim" diye konuştu.

G.SARAY CANLANDI
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu dün Başkan Aysal'ı kabul ederken, "Galatasaray'ın maçlarını bu yıl zevkle izliyoruz. Canlı, güçlü bir Galatasaray yarattınız. Teşekkür ederim" dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN