Beni gömerlerdi

Pazartesi 12.03.2012

"Liseciler 8 aydır beni suçlu göstermek için araştırma yapıyor. Aziz Yıldırım'ın yerinde olsam beni ya Metris'in tabanına gömmüşler ya da idam etmişlerdi"

Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat, Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Telegol programına bomba etkisi yapacak açıklamalar yaptı. Sözlerine "15 Ocak'tan bu yana benim başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir" diyerek başlayan Polat, tutuklu olan ve mahkemede G.Saray'ı suçlayan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a sert çıktı: Aziz Yıldırım yanlış bir strateji izliyor. Galatasaray'a, Beşiktaş'a ve Trabzonspor'a saldırmaktan ziyade kendini savunmalı. Bu yanlış bir strateji, yanlış yönelendirilmiş olduğunu düşünüyorum. Kulüpteki liseliler ben Aziz Yıldırım'ın yerinde olsam beni Metris'in ya tabanına gömmüştü ya da tavanına asmıştı."

BENİ RENCİDE ETTİLER
Başkanlığının son döneminde mali yönden ibra edilmemesi hatırlatılan Polat, "Ben yolsuzluğa bulaşan hiç kimseyi G.Saray'ın içinde tutmadım. Şeffaflık ve denetim benim birinci kuralımdı. Ben kesinlikle kanun ve spor etiğinin dışına çıkmazdım. Liseliler beni suçlu göstermek için 8 aydır araştırıyorlar.
Ünal Aysal geldikten sonra 8 aydır beni araştırıyorlar. Benim gözüm korktu. Beni ciddi şekilde üzdüler, rencide ettiler. Bunu yapan da G.Saraylılar. Ama ultrAslan her zaman bana sahip çıktı" dedi.

APPİAH O GOLÜ ATSA NE DİYECEKLERDİ?
2006'daki şampiyonlu anlatan Polat, "Göreve geldikten sonraki gün F.Bahçe maçımız vardı. 4-0 ya da 4-1 kaybettik o maçı. O gün orada bize eziyet çektirildi. Ben de sinirlendim, "F.Bahçe bizi yendi ama 20.45'te biz şampiyonuz" dedim. 20.45'i hem taraftarı hem de futbolcuyu motive etmek için söyledim.
O maçta insiyatif F.Bahçe'deydi. Appiah'ın pozisyonu gol olsa ne diyeceklerdi. F.Bahçeli oyuncuların ayaklarını da mı biz bağladık?" diyerek teşvik iddiasını reddetti.

MAKBUZ YA KAYIP YA BİRİLERİ YOK ETTİ!
Denizli'yi teşvik primi gönderildiği ve bu teşvik primi ile ilgili Bülent Tulun'dan bir mektup aldığı idialarına da yanıt veren Polat şunları söyledi: Öyle bir mektup yok. Zaten bana öyle bir mektup gelmiş olsaydı ben açıklardım. Bakıyorsunuz muhasebe kayıtlarında bu para gözüküyor. Fakat makbuzu yok. Onlarca denetimden geçtik o günden bu yana. Mali kongrede ibra edildik. Kulüp o günden bu yana 3 kez taşındı. Makbuz ya o sırada kayboldu ya da birileri yok etti."

MAHMUT ÖZGENER ARKAMIZDAN VURDU
Polat federasyon eski başkanını yerden yere vurdu: Mahmut Özgener ile ağabey kardeş gibiydik.
O küfürlere bakınca artık Mahmut Özgener ve yönetiminin insan içine çıkacak yüzü kalmadığı için şikayet etmedim. Özgener'i asla affetmem. Hakemleri kullanarak G.Saray'ı arkadan vurdu. Federasyon başkanı olan kişinin forması olmaz."

LİSECİLERİN AYAĞINA BASTIM, SALDIRDILAR
G.Saray'da bir liseli lisesiz ayrımı var ama asıl sıkıntılı olan durum lisecilerin olması. Bunlar G.Saray'dan maddi manevi çıkarı olan 500 kişi. Kongrede bana karşı bağıran çağıran insanlar da bunlar. Sanıyorum onların ayağına bastım. O yüzden bana karşı savaş açtılar. 'Yeni tüzük yapma' dediler bana. Eksra zorluk yaşadım.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN