1 puana yatmam

Salı 13.03.2012

"Felsefem belli; yeneriz ya da yeniliriz ama kazanmak için oynayacağız. Zirvede 9 puan farkla öndeyiz. Biz değil onlar strese girsin"

Galatasaray'da Fenerbahçe derbisinin hazırlıkları dün başlarken, teknik direktör Fatih Terim dev maçtaki stratejisini belirledi: Hücum!.. Geçtiğimiz pazar günü oyunculara izin veren İmparator, kendisi ise yardımcıları ile birlikte Florya'da toplandı. Ekibi ile derbide uygulayacakları taktiği masaya yatıran Terim'in, yardımcılarının, "9 puan öndeyiz. Beraberlik de bizim için iyi sonuç olur. Buna göre taktik belirleyelim" görüşüne karşı çıkarak, "Beni iyi tanıyorsunuz. Takımımı asla beraberliğe oynatamam. Oyuncularıma, 'Çıkın 1 puan için oynayın' diyemem. Rakip kim olursa olsun felsefem hep kazanmaktır" dediği öğrenildi.

KULAKLARINIZI TIKAYIN
Kadıköy'de takımını yine çift forvetle oynatmayı planlayan İmparator'un, "Yeneriz ya da yeniliriz hiç fark etmez. Sahaya 3 puan için çıkıp ona göre mücadele edeceğiz" ifadesini kullandığı bildirildi. Fatih Terim, futbolculara da derbi için terapilere başladı. Tecrübeli hocanın üzerinde durduğu en önemli şey; stresten uzak durulması. İşte Fatih Terim'in öğrencilerine tavsiyeleri: "Kadıköy'e ne ilk, ne de son defa gideceğiz. 9 puan öndeyiz. Biz değil, onlar strese girsin. Statta her şeye kulağınızı tıkayın ve yalnızca işinizi yapın. Ortamı gerecek hareketlerden uzak durun."

Yaşar YALÇIN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN