Web Sürümüne Geç

Küfür beni yıktı

Pazartesi 13.03.2012

"Taraftardan ilk küfürü yediğimde gitmeye karar verdim. Hiç kimseye ihanet etmedim. Ayrılık nedenimde kesinlikle maddiyat yok Şu anda A.Madrid'de daha az kazanıyorum"

Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olan Arda Turan, "Kendi taraftarımdan ilk küfür yediğim zaman gitmeyi kafama koymuştum" dedi. TRT'ye konuşan milli futbolcu, "Ayrılık nedenimde kesinlikle maddiyat yok. Zaten Galatasaray'da kazandığımdan, daha az kazanıyorum. Ben kariyerimi düşünerek hareket ettim. Beni zaten bilen bilir. Yıllarca Galatasaray'da boş mukaveleye imza attım. Ben kimseye yanlış bir şey yapmadım. İhanet etmedim. Saygı çerçevesi içinde, her şey çok güzel geçti kariyerimde. Belki de benim gitmem Galatasaray için çok daha hayırlı oldu. Çok daha iyi oynuyor, çok daha iyi gidiyor. Belki ben olsaydım böyle şeyler olmazdı. Hep iyi yönde olumlu yönde bakmak lazım" şeklinde konuştu.

ŞÜPHEYLE BAKIYORLAR
Türk pasaportlu futbolcuların Avrupa piyasasında yeterli ilgiyi görmediğinden de yakınan yıldız futbolcu sözlerini şöyle tamamladı: "Biz Galatasaray'da büyük işler yaptığımız zaman, önemli işler yaptığımız zaman buradaki insanlar buna öyle bakmıyorlar. Şimdi Burak Yılmaz'ın 30 tane golü var, inanılmaz.
Ama hâlâ Burak'ı insanlar araştırıyor, şüpheyle bakıyorlar. Burak bunu Hollanda'da, Belçika'da atsaydı ne olurdu? Lukaku Belçika'da attı ne oldu, şimdi Chelsea'de. Burak'ın yaptığı performansı kim yapabilir. Avrupa'da bir Messi, bir Ronaldo. İnanılmaz oynuyor. Ben Türk pasaportuna sahip olduğum için bu bonservis bedelleriyle Avrupa'ya gitmem zor. Ülkemiz Avrupa 3.'sü oldu ama kimse Avrupa'ya gidemedi doğru düzgün."

ONLARA DUA EDECEĞİM
F.Bahçe derbisinde gönlünün sarı-kırmızılı ekipte olduğunu açıklayan Arda, "G.Saray'ın kazanmasını çok istiyorum. Bunun için de dua edeceğim. Hayırlısı olsun. Fair-play çerçevesinde keyifli bir mücadele olsun" dedi.

TERİM BENİM BABAM GİBİ
Teknik direktör Fatih Terim ile sık sık görüştüğünü vurgulayan Arda şunları söyledi: "Fatih hocayla aramız çok iyi. İnanılmaz. O benim babam gibi . Ben hocamı çok seviyorum, hocamın da beni çok sevdiğini düşünüyorum."

İNŞALLAH G.SARAY ŞAMPİYON OLUR
Başarılı futbolcu, "Galatasaray ligde daha avantajlı duruyor ama play-off sistemi var. Sonuçta ne olacağı belli olmaz. Avantaj Galatasaray'da ancak bu sadece avantaj. Umarım şampiyon olurlar" ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN