"Play-off'tan zarar gördüğümüz açık"

Pazar 18.03.2012 13:22

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Spor Toto Süper Lig'de ezeli rakipleri Fenerbahçe karşısında aldıkları 2-2'lik beraberlikle normal sezonu lider tamamlamayı garantilediklerini belirterek, '''Play-off olmasaydı şampiyonluğumuzu ilan etmiş olacaktık. Ama önümüzde zorlu bir etap daha var. Amacımız şampiyon olmak'' dedi.

Ali Dürüst yaptığı açıklamada, normal sezonda kalan maçlarını kazanarak, play-off'a avantajlı girmek istediklerini dile getirerek, ''Dün Fenerbahçe karşısında aldığımız beraberlikle normal sezonu lider tamamlamayı garantiledik. Play-off olmasaydı şampiyonluğumuzu ilan etmiş olacaktık. Play-off bizim dışımızda alınan bir karar ama biz orada şampiyonluğu hedefleyeceğiz. Play-off'la beraber 9 tane maçımız var. Dolayısıyla o maçlara hazırlanacağız. İlk etabını bitirdik ama önümüzde daha zorlu bir etap var, amacımız şampiyon olmak'' diye konuştu.

''Maç bizim kontrolümüzde geçti''
İkinci başkan Dürüst, Fenerbahçe ile oynadıkları derbide üstün olan tarafın kendileri olduğunu, takımlarıyla gurur duyduklarını ifade etti. Fenerbahçe'nin güçlü bir rakip olduğunu dile getiren Dürüst, şunları kaydetti:

''Kuvvetli bir rakip karşısında pozisyon olmadan maçın hemen başında 2 tane gol yedik. O gollerden sonra oyunda kontrolü ele geçirmeye başladık. Özellikle 60. dakikadan sonra oyunun hakimi bizdik, maç bizim kontrolümüzde geçti. Bol da pozisyon bulduk. Son saniyede kaçan bir gol var. Ancak, skordan ziyade oynadığımız oyun bizi memnun etti. Mücadele eden ve şu andaki liderliğini hak eden bir Galatasaray vardı. Takımımızla gurur duyuyoruz.''

Play-off eleştirisi
Ali Dürüst, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon uygulanacak play-off sisteminden zarar gördüklerini dile getirerek, bu uygulamanın Türk futbolu adına yanlış karar olduğunu savundu.

Play-off sistemini uygulama kararı alanların şu an Türkiye Futbol Federasyonu'nun yönetiminde olmadığını vurgulayan Dürüst, ''Play-off'tan zarar gördüğümüz açık. Play-off'a sebep olan olayın içinde değiliz. Buna karar verenler bugün Futbol Federasyonu'nun yönetiminde değiller. O günkü şartlarda alınmış bir karar. Türk futbolu adına yanlış bir karardı. Ancak bu karar alınmış biz de sonuna kadar takip edeceğiz'' dedi.

Dürüst, play-off'a girerken elde ettikleri puan avantajına bakmayacaklarını ve bu avantajın da kendilerini rehavete itmemesi gerektiğini belirterek, ''Play-off'ta oynanacak 6 maç vardır. Bu 6 maçı da kazanmak için çıkacağız. Play-off'a kadar puan farkının ne olacağını bilemeyeceğiz. Daha oynanacak 3 maç var. Şu anki 9 puanlık fark hiçbir zaman bizi rehavete itmeyecek'' ifadelerini kullandı.

''Bu heyecanı yaratabilecek isim Fatih Terim'di''
Ali Dürüst, göreve gelirken, taraftarda kaybolan inancı yeniden tesis etmeyi hedeflediklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hocamız tekrar işin başına geldiği vakit görüşümüz, şu anki heyecanı yaratmaktı. Bu heyecanı da yaratabilecek isim Fatih Terim'di. Geçmişinde başarılı olan insanlarla başarı yakalanır. Dolayısıyla başarıyı yakalamış Fatih hoca ve kadrosuyla beraber sezona başladık. Yönetim olarak da onların yanında olduk. Bugüne kadar iyi noktalara geldik. Ancak şu anda biten bir şey yok. Bu bilinçle inşallah mutlu sona ulaşırız.''

Başarılarında sarı-kırmızılı taraftarların büyük emeği bulunduğunu kaydeden Dürüst, ''Bu sezon yaptığımız çalışmalarla kısa zamanda taraftarımıza özlenen Galatasaray'ı gösterdik. Tabi onların desteği olmadan bunların olmasına imkan yok. Biz de o desteği gördükçe başarılarımızı sürdüreceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN