Federasyon yönetimi derhal istifa etmeli

Federasyon yönetimi derhal istifa etmeli
Salı 01.05.2012

"Bu kararlar Türk kamuoyunun zekasıyla alay etmek, adalet duygusunu hiçe saymak, uluslararası kuralları tanımamaktır"

Galatasaray, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in şike davası ile ilgili açıkladığı kararlara tepki gösterdi. Kulübün resmi sitesinden sert bir açıklama yapan sarı-kırmızılı yönetim, Federasyonu derhal istifa etmeye çağırdı. İşte o bildiri: "Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugün açıkladığı kararlar, kamuoyu vicdanında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu kararlar Türk kamuoyunun zekasıyla alay etmek, adalet duygusunu hiçe saymak ve uluslararası kuralları görmezden gelmektir. TFF bu tutumuyla Türk futbolunu telafisi mümkün olmayan bir çıkmaza götürmektedir. Başından itibaren Galatasaray'ı şike çamuruna bulaştırma çabası ve "bu sürece Galatasaray'ı da dahil edebilirsek işin içinden daha kolay çıkarız" zihniyeti bugün somut biçimde ortaya çıkmıştır. Bu durum açıkça göstermektedir ki, TFF yönetimi artık Türk Futbolunu temsil eden, haklarını savunan, futbolumuzu ileriye götürmeye çalışan bir organ olma niteliğini kaybetmiştir. Galatasaray bu nedenlerle TFF yönetiminin Türk futboluna daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmesinin zorunlu olduğuna inanmaktadır.

BURSASPOR ATEŞ PÜSKÜRDÜ
27 Ocak tarihli TFF Genel Kurulunda büyük bir çoğunlukla alınan 58. maddenin değiştirilmemesi yönündeki kararının hiçe sayılmış olması etik kuralların ne denli benimsendiğinin açık bir göstergesi olup, en üst organı olan Genel Kurul kararının aksine hareket etmekle TFF yönetimi daha da ağır maddi ve manevi sorumluluklar almış ve ülke futbolu adına çok büyük riskler altına sokulmuştur.
Tekrar belirtmekte yarar görmekteyiz : Galatasaray Spor Kulübü olarak bugüne kadar hiçbir kulübün, hiç bir şahsın cezalandırılması ya da verilecek cezanın şu ya da bu şekilde olması yönünde ne açık, ne de kapalı kapılar ardında bir talebimiz olmamıştır. Arkasında durduğumuz ve taviz vermeyeceğimiz tek ilke, sürecin adil, hukuka uygun ve inandırıcı biçimde yönetilmesi, futbolumuz adına kamu vicdanının tatmin olacağı kararların alınması yönünde olmuştur. Ancak bugüne kadar sabır ve iyi niyetle izlediğimiz süreçte gelinen nokta ne yazık ki, gerçeklerin "halı altına süpürülmesinden" başka bir sonuç doğurmamıştır.
Galatasaray olarak tüm camiamızın ilk günden itibaren sürdürdüğü soğukkanlı duruşundan taviz vermeyeceğine, herhangi bir provokasyona alet olmayacağına inancımız tamdır. G.Saray Spor Kulübü Yönetim Kurulu" Bursaspor da sert bir açıklama ile TFF'ye tepki gösterdi: "Hakkında birçok iddia bulunan kulüplerle PFDK'ya verilmemiz kabul edilemez. UEFA'dan gelecek cezalar karşısında tazmin hakkımızı saklı tutuyoruz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN