Belli bir sayıyı aşmazsa sorun yok!

Belli bir sayıyı aşmazsa sorun yok!
Çarşamba 02.05.2012 12:03

Galatasaray taraftar grubu 'UltrAslan', bugün saat 16:00'da Taksim'de Türk futbolunda yaşanan son gelişmeleri protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenleyeceğini açıkladı.

Bu gelişme üzerine Fenerbahçe taraftar sitesi'12numara' da kendilerine 14 Ağustos 2011'de Taksim'de yapılacak organizasyon için izin verilmediğini ve başka bir taraftar grubuna da izin verilmemesi gerektiğini ve 'UltrAslan'a da verilmediğini açıkladı. 'UltrAslan' Başkanı Oğuz Altay da bunun üzerine izin belgeleri olduğunu ve bunu yürüyüş sırasında göstereceklerini söyledi.

VALİ MUTLU: BELLİ BİR SAYIYI AŞMAZSA SORUN YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, Galatasaray taraftarlarını yapacağı tepki yürüyüşüne ilişkin olarak, '"Kamu düzenini sarsmamak kaydıyla bu tür şeyleri makul sayıdaki katılımlarla her zaman yapmak mümkün" dedi ve şöyle konuştu:

"Bu tür konularla ilgili olarak müracaat etme ihtiyacı hissedilmiyor. Bizim beklediğimiz şey şudur; kamu düzenini sarsmamak kaydıyla bu tür şeyleri makul sayıdaki katılımlarla her zaman yapmak mümkün. Ama belli bir sayıyı aşan, bizim güvenlik açısından daha fazla tedbir almamızı gerektirecek nitelikte olanlarla ilgili her halükarda izin gerekiyor. Ama bu tür küçük gösteri mahiyetli, ifade mahiyetli konularda herhangi bir şeye ihtiyaç hissedilmiyor. Fakat bunu Galatasaray taraftarları ile emniyetimiz zaten gün içerisinde çalışarak herhangi bir sıkıntı oluşturmayacak tarzda yapmaları konusunda onları da yönlendirmiş olacağız. Dolayısıyla açıkçası böyle bir problem de beklemiyoruz."

BEYOĞLU EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÜVENLİK BÜRO AMİRLİĞİ: BİZE HERHANGİ BİR İZİN BELGESİ GELMEDİ

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ise, kendilerine Galatasaray taraftarının yürüyüşüyle ilgili resmi bir yazı gelmediğini belirtti.

Emre Güneş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN