TFF'ye ihtarname!

TFF'ye ihtarname!
Çarşamba 02.05.2012

Galatasaray'ın PFDK'ya sevki konusunda "haksız olarak" yorumunun yapıldığı ihtarnamede sert ifadeler kullanıldı

Galatasaray ile TFF arasındaki soğuk savaş mahkeme koridorlarına taşınıyor...
Kulübün PFDK'ya sevki, 58. maddedeki değişiklik ile iplerin kopmasının ardından sarı-kırmızılı yönetim, TFF'ye ihtarname gönderdi. Girişinde, "Federasyonunuzca alınacak kararlarda 5894 sayılı yasanın 3. maddesinin (c), (f) ve (g) bentleri hükümleri uyarınca ülkemizin dahil olduğu uluslararası futbol örgütleri talimat ve regülasyonlarının gereklerinin yerine getirilerek; (a)Türk futbolunun ve kulüplerimizin mağduriyetine yol açabilecek nitelikte idari kararların alınmasına sebebiyet verilmemesi, (b)TFF genel kurulunun kararlarına aykırı yaptırımlardan doğacak sorumlulukların hatırlatılması, (c) haksız olarak PFDK'ya sevk edilen şirketimizin uğrayacağı her türlü maddi ve manevi zararın tarafınızdan talep edileceği ve (d) hakkınızda her türlü cezai ve hukuki yaptırımın uygulanması için gerekli tedbirlerin alınacağının ihtarı hakkındadır" ifadesinin kullanıldığı 7 maddelik metin, kulübün resmi sitesinde de aynen yayınlandı.

100 MİLYON EURO'LUK DAVA
Türk takımları Avrupa dışında kalırsa G.Saray'ın TFF aleyhine 100 milyon euro'luk dava açacağı iddia edildi. UEFA'nın tepkisini beklediği belirtilen yönetimin, TFF'ye gönderdiği ihtarnameyi de kullanarak hukuki yola başvuracağı ileri sürüldü.

BAŞKAN ONAY VERMEDİ
Yönetim kurulu kararı ile bugünkü yürüyüşe katılamayacak bazı yöneticilerin durumdan rahatsız olduğu ileri sürüldü. Bu grubun, katılımın önünün açılması için başkan Ünal Aysal ile birkaç kez temasa geçmesine rağmen izin alamadığı öğrenildi.
Etiketler Galatasaray, UEFA , TFF, PFDK
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN