Vali Mutlu: Yürüyüşte sıkıntı yok

Vali Mutlu: Yürüyüşte sıkıntı yok
Çarşamba 02.05.2012 11:42

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Galatasaray taraftarlarını yapacağı tepki yürüyüşüne ilişkin olarak, ''Kamu düzenini sarsmamak kaydıyla bu tür şeyleri makul sayıdaki katılımlarla her zaman yapmak mümkün'' dedi.

Mutlu, okullarda süt dağıtım projesinin İstanbul'daki ilk uygulamasının yapıldığı Bağcılar Koca Yusuf İlköğretim Okulu'nda basın mensuplarının, Galatasaray taraftar grubunun Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararlara tepki amacıyla, bugün Taksim'de yapacağı yürüyüşe ilişkin sorularını yanıtladı.

Yürüyüşe izin verilip verilmeyeceğine ilişkin bir soruya karşılık Vali Mutlu, makul oranlı katılımlarla, trafik, çevredeki kamu düzenini sıkıntıya sokmayacak yürüyüşlere ilişkin yaklaşımlarının bilindiğini söyledi.

Mutlu, ''Bu çerçevede kalması kaydıyla bunda bir şey görmüyoruz. Ama hedeflediğimiz her zaman burada kamu düzeninin sarsılmamasıdır. Herhangi bir problem yaratılmamasıdır.

İnsanlarımızın rahatça işlerine, güçlerine gidecekleri, yolların tıkanmayacağı, herkesin günlük yaşantısında hiçbir sıkıntıya sebebiyet vermeyecek şekilde bu hakkın kullanılmasıdır'' dedi.
Bu konuda valiliğe bir müracaat olup olmadığına ilişkin de Mutlu, şunları kaydetti:

''Bu tür konularla ilgili olarak müracaat etme ihtiyacı hissedilmiyor. Bizim beklediğimiz şey şudur; kamu düzenini sarsmamak kaydıyla bu tür şeyleri makul sayıdaki katılımlarla her zaman yapmak mümkün. Ama belli bir sayıyı aşan, bizim güvenlik açısından daha fazla tedbir almamızı gerektirecek nitelikte olanlarla ilgili her halükarda izin gerekiyor. Ama bu tür küçük gösteri mahiyetli, ifade mahiyetli konularda herhangi bir şeye ihtiyaç hissedilmiyor. Fakat bunu Galatasaray taraftarları ile emniyetimiz zaten gün içerisinde çalışarak herhangi bir sıkıntı oluşturmayacak tarzda yapmaları konusunda onları da yönlendirmiş olacağız. Dolayısıyla açıkçası böyle bir problem de beklemiyoruz.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN