Şike artık serbest

Şike artık serbest
Perşembe 03.05.2012

Yürüyüşte "Şike, para, işte Fener işte" ve "Federasyon istifa" sloganları atıldı. ultrAslan Koordinatörü Altay, "TFF aldığı kararla şikeyi serbest bırakmıştır" dedi

İSTİKLAL'DE BULUŞTULAR
Galatasaraylı taraftarlar, Futbol Federasyonu'nun şike ve teşvik primi iddialarıyla ilgili aldığı kararları, Taksim'de protesto etti. Valiliğin izin vermemesine rağmen dün maçtan önce İstiklal Caddesi'nde toplanan sarı-kırmızılılar, TFF'yi protesto etmek için Taksim'e kadar yürüdü. Federasyonu istifaya çağıran taraftarlar, "İstifa, istifa, federasyon istifa", "Yeter Yıldırım Demirören", "Şike, para, işte Fener işte" sloganları attı.

ŞAMPİYON DEĞİŞMEZ
Bazı taraftarlar ellerinde, federasyon yerine "Fenerasyon istifa" yazılı pankartları taşırken, bazıları da "Şampiyonluğu ertelebilirsiniz ama şampiyonu değiştiremezsiniz" tezahüratı yaptı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım da tepki gördü. Taraftarlar yürüyüş sonunda Taksim'de bir süre oturdu. Bu sırada ultrAslan Genel Koordinatörü Oğuz Altay, açıklama yaptı. İşte o açıklama:

RAPORU AÇIKLAYIN
Federasyonun aldığı karar hem hukuk, hem ahlak yönünden skandaldır. TFF adeta ülkemiz sınırları içinde şikeyi serbest bırakmıştır. Etik Kurulu raporu derhal kamuoyuna açıklanmalıdır. Ne G.Saray'ı bu kirli oyunun içine çekmeye çalışan TFF, ne de sergilenen garabeti destekleyen çevreler, G.Saray'ı taca atacak güce sahip değildir. G.Saray sahipsiz değil. Bunun bilinmesini istiyoruz. Federasyonun yapacağı en büyük hizmet özür dileyerek istifa etmektir."

DECODERİ İADE ET!
G.Saraylı taraftarlar, yayıncı kuruluşa da tepki gösterdi. ultrAslan Genel Koordinatörü Oğuz Altay, ortaya çıkan sonucun sorumlularından birinin de yayıncı kuruluş olduğunu savunarak, taraftarların aboneliklerinin iptal edilmesine yönelik kampanyanın süreceğini açıkladı.

TORPİLLER KORKUTTU
Yürüyüş sırasında taraftarlar, sarı-kırmızı bayraklar taşıdı. İstiklal Caddesi'ne atılan maytap ve torpiller vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Polis, olası bir taşkınlığı önlemek için yoğun güvenlik önlemi aldı. Yürüyüş, Taksim'deki basın açıklamasının ardından sona erdi.

DEMİRÖREN AVM KEPENK KAPATTI
G.Saraylı taraftarların yürüyüşü sırasında İstiklal Caddesi'nde Demirören'e ait alışveriş merkezinin önünde geniş önlemler alındı. Yürüyüş saatinde alışveriş merkezinin kepenkleri indirilirken, bir grup emniyet görevlisi ve 2 toplumsal müdahale aracı hazır bekletildi.

VALİLİK: YASAYA AYKIRI
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun, "Kamu düzenini sarsmamak kaydıyla mümkün" demesine rağmen yürüyüşe resmi izin çıkmadı. Taraftarlar yine de yürüdüler.

TFF VE UEFA'YA SİYAH ÇELENK
TFF'yi protesto yürüyüşü İstanbul'un yanı sıra 23 il ve 13 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. ultrAslan üyesi bir grup, federasyonun İstinye'deki binasına gelerek siyah çelenk bıraktı. UEFA'nın İsviçre'deki merkezine de protesto amaçlı siyah çelenk bırakıldığı bildirildi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN