Galatasaray'dan bir tepki daha!

Galatasaray'dan bir tepki daha!
Cuma 04.05.2012 17:46

Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı yazılı bir açıklamayla TFF'ye olan tepkisini bir kez daha gösterdi...

Sarı Kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Bilindiği üzere TFF Yönetim Kurulu Etik Kurulu raporunda yer alan hususlar gerekçe gösterilmek suretiyle Galatasaray Sportif ve Sınai Yatırımlar A.Ş. şirketini Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk etmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun almış olduğu haksız ve her türlü hukuk kuralına aykırı kararın iptali için Tahkim Kuruluna yürütmenin durdurulması talebiyle birlikte başvuruda bulunulmuştur.

Yapılan talepte;
TFF Yönetim Kurulunun genel olarak disipline sevk edilmesi gereken bir durum olup olmadığını araştırmak, bunu süzmek ve eğer Uluslararası mevzuata veya TFF mevzuatına bir aykırılık varsa konuyu disiplin kuruluna sevk etmekle görevli olduğu belirtilmiştir. Eğer her hangi bir şekilde TFF Yönetim Kurulu önüne gelen dosyaları incelemeden ve/veya bir suç unsuru bulunmadan, kişi ve kuruluşları disiplin kurulları önüne yolluyorsa, burada görevin eksik veya yanlış ifa edildiği ve TFF Yönetim Kurulunun bu husustan ötürü sorumluluğunun bulunduğu ifade edilmiştir.

Kulübümüzün ortada hiçbir neden yokken şike ve teşvik kapsamında PFDK'ya sevk edilen diğer kişi ve kurumlarla aynı torbaya konularak disiplin kovuşturmasına muhatap edilmesinin hiçbir hukuk düzeninde anlatılabilir bir durum olmadığı ve bu sebeple TFF Yönetim Kurulu kararının iptali talep edilmiştir.

Bilinmelidir ki Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ana Statüsü ile belirlenen asli görevleri arasında; "Futbol alanlarında faaliyet gösteren kişilerin menfaatlerini korumak", "Her konuda tarafsız davranmak", "Kulüpler ve toplumda dostane ilişkileri teşvik etmek" görevi yanında meseleleri SORUMLULUK ve BASİRETLE çözmek suretiyle TFF'yi yönetme yükümü vardır. Yapılan bu eylem hiçbir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kanunlarla ve UEFA talimatlarıyla belirlenen amaç ve görevleriyle bağdaşmamaktadır.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN