"Çok önemli bir iş başardılar"

"Çok önemli bir iş başardılar"
Salı 08.05.2012 14:44

Galatasaray'ın eski 2. Başkanı Turgay Kıran, herkesin bildiği gibi TFF Yönetimi'nin bugünkü kararları alma misyonuyla göreve geldiğini belirtti ve alınan kararla ilgili ironik bir yorum yaptı.

"TFF'nin verdiği kararlar benim için süpriz olmadı. Bütün kamuoyu sonucun böyle olacağını biliyordu. Zaten bu TFF Yönetimi böyle bir karar almak için göreve geldi. Kulüpler Birliği'nin desteğiyle girdiler. Kutlarız, tebrikler, çok önemli bir iş başardılar. Gelir gelmez Türk futbolunu önemli bir yere taşıdılar. Turgay Kıran olarak TFF Başkanı ve yöneticilerini kutluyorum." diyen Kıran, Radyospor'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yöneticilerimiz figüran olduk diyorlar, bu yeni bir durum değil. Testi kırıldıktan sonra bunu söylemeyi doğru bulmuyorum. Play-offla ilgili ya da TFF'nin şike soruşturmasıyla ilgili kararı yeni değil. Bu zamana kadar hiç bir reaksiyon göstermeyen yöneticilerimiz testi kırıldıktan sonra bunu söyllüyorlar. Zamanında müdahale edeceksiniz. İş geçtikten sonra figüran olduk demenin anlamı yok. İşlerin bu noktaya gittiğini gördükleri anda müdahale etselerdi. Figüran olmaktan kurtulurduk. Büyük maç öncesinde 'biz figürandık' demek doğru değil."

FATİH TERİM, KADIKÖY'DE KAZANABİLME MOTİVASYONUNU YÜKLEYECEKTİR
Eski ikinci başkan Kıran, final maçıyla ilgili olarak ise "Fatih Terim ve ekibinin özellikle motivasyon olarak takımı çok iyi hazırlayacağına inanıyorum. Terim kazanabilme motivasyonunu yüklemeli. Fizik ve kondüsyondan daha çok bu smotivasyon çok önemli. Fatih Terim bu işi iyi başarır." dedi.

"Fenerbahçelilerin kim kazanırsa kazansın, kazananı alkışlaması gerekir." diyen Turgay Kıran, "Fenerbahçe Kulübü'ne ve taraftarına büyük iş düşüyor. Trabzon'da Fenerbahçeliler sıkıntı yaşadı. Artık Türk sporunun durulması gerekiyor. Kazanan, şampiyon olan takımı alkışlamaları gerekiyor." şeklinde konuştu.

Kıran, ayrıca "Galatasaray'ın Fenerbahçe Stadı'nda teknik direktöründen yoksun oynaması sıkıntı; bunu kimse inkar edemez. Elbette ki bunun da nedenleri konuşulmalı, ama şu anda değil. Fenerbahçeli yöneticiler, Terim'in cezası konusunda duyarlı davranacak ve kendisine maçı izlmesi için bir loca vereceklerdir. Galatasaray ve Fenerbahçe ülkenin en eski kulüplerindendir. Dolayısıyla saha dışında birbirlerine hep destek verirler." şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN