Gerçek efsaneydi

Gerçek efsaneydi
Salı 08.05.2012

"Sadece Galatasaray'a değil, bütün kulüplere hizmet etmiş bir başkandı. Efsanenin gerçek örneğini görmek istiyorsak, onun kariyerine bakalım"

Galatasaray, cumartesi günü vefat eden eski başkanı aynı zamanda TFF'nin de eski başkanlarından Prof. Dr. Ali Uras'ı (89) dün son yolculuğuna uğurladı. Teşvikiye Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine sarı-kırmızılı kulübün eski başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktör Fatih Terim'in yanı sıra siyaset ve spor dünyasının önemli isimleri katıldı. Törende bir açıklama yapan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Ali Uras'ın Türk sporuna büyük hizmetleri olduğunu belirterek, "Sadece Galatasaray'a değil, bütün kulüplere hizmet etmiş, Türk sporuna büyük katkıları olan bir başkandı. Efsanenin gerçek örneğini görmek istiyorsak, başkanımızın kariyerine bakalım" diye konuştu. Eski başkan Faruk Süren de "Yöneticiliğe onun zamanında başladık. Çok değerli bir başkandı. Bizim için büyük bir kayıp" dedi. Ali Uras'ın naaşı, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.

FLORYA TESİSLERİ'NDE EMEĞİ ÇOK
G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ali Uras'ın futbolculuğunda başkanlığını yaptığını belirterek, "Florya Tesisleri'nde çok emekleri var. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, "Ali ağabey hem sporculuğunda hem yöneticiliğinde gerçek bir sportmendi" diye konuştu. F.Bahçe'nin eski başkanı Ali Şen, "Sadece G.Saray'ın değil, Türk basketbol, futbol camiasının, hepimizin başı sağolsun" derken, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür de Ali Uras ile F.Bahçeli Faruk Ilgaz'ın dostluğuna vurgu yaparak, "İnşallah onlar bir sembol olarak iki büyük kulüp arasındaki bu dostluk köprülerini, geçmişi aradığımız bu günlerde, tekrar kurarlar" şeklinde konuştu.


Etiketler Galatasaray, TFF
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN