Hatalar silsilesi

Hatalar silsilesi
Çarşamba 09.05.2012

PFDK kararları için 'geç kalınmış ve şoke edici' yorumunu yapan başkan, "Bence bu hamle ile UEFA'yı da uyandırmış olduk" dedi

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) şike ve teşvik primi soruşturmasına yönelik kararlarının hayal kırıklığına neden olduğunu söyledi. Futbol kamuoyunun aylardır bu konulara yoğunlaştığını ve Türk futbolunun bu süreçte kritik bir sınavdan geçtiğini hatırlatan Ünal Aysal, "Ne yazık ki sonuç tatmin edicilikten uzak. Elbette birilerinin cezalandırılması için can atmıyorum ama netice bu şekilde değil, çok daha akılcı olmalıydı. Karar bu kadar basitse neden aylarca beklendi? Biz sürekli TFF'yi işi ağırdan almakla eleştirdik.
Görüyoruz ki eleştirilerimizde son derece haklıymışız" şeklinde konuştu.

İKİ TAKIMIN ŞAMPİYONLUK ŞANSLARI EŞİT
PFDK kararlarının kimseyi tatmin etmediğinin altını çizen başkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk ayın sonunda olay karara bağlansa birçok sıkıntıdan kurtulabilirdik. Öyle sanıyorum ki PFDK, UEFA'yı da tatmin edemeyecek. Bence UEFA'yı kendi kendimize uyandırmış olduk."
Bu arada Aysal, 12 Mayıs akşamı Kadıköy'de oynanacak şampiyonluk maçı öncesi iki takımın eşit şansa sahip olduğunu dile getirdi.
Başkan, "Süper Final'e avantajlı başlamıştık. İnşallah ibre yeniden bize doğru döner. Derbiden çıkacak her türlü sonuca hazırız" dedi.

BU KEZ KADIKÖY'E GİDECEK
Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal'ın Kadıköy'deki kritik derbide takımı yalnız bırakmayacağı öğrenildi. Normal sezonda Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan mücadeleye gitmeyen Aysal'ın, tansiyonu yüksek derbide futbolcular ve teknik heyete destek vermek amacıyla protokol tribünündeki yerini alacağı ifade edildi.

DÜRÜST'E ŞARTLI DESTEK
Başkan Ünal Aysal'dan 2. başkan Ali Dürüst'e şartlı destek... Dürüst'ün, "Bu oyun sezon başında kurgulanmıştı. Biz de figüran olarak iyi hizmet ettik" sözlerinde haklılık payı olduğunu dile getiren Aysal, "Aslında bizi figüran rolüne düşürmek istediler. Böylesi biraz daha doğru bir tanım olur" açıklamasını yaptı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN