"Galip gelmek için gideceğiz"

"Galip gelmek için gideceğiz"
Perşembe 10.05.2012 00:00

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda 12 Mayıs Cumartesi günü Fenerbahçe ile oynayacağı ve şampiyonunun belirleneceği derbi maça galibiyet için gideceklerini söyledi.

Muslera, GSTV'ye yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile telafisi olmayan bir karşılaşma oynayacaklarını belirterek, ''Tek maç, tek şans. O yüzden şimdiye kadar sahaya yansıttığımız mantaliteyi sahaya yansıtmamız gerekiyor. Belki bize 1 puan da yetiyor ama biz hiçbir zaman beraberlik için oynamadık. Galip gelmek için, 3 puan için gideceğiz. Zor bir maç, zor bir stat, zor bir atmosfer bizi bekliyor. Onun için sakin olmamız gerekiyor . Daha önce oynadığımız gibi oynarsak, Galatasaray gibi oynarsak bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Elimizden geleni yapmamız gerek'' diye konuştu.

Süper Final'deki iyi mücadele ettiklerini, özellikle deplasman maçlarında galip geldiklerini hatırlatan Muslera, şunları kaydetti:

'Özellikle deplasmanlarda iyi oynayan, 3 puan alan bir Galatasaray var. Kendi sahamızda da iyi oynayan, pozisyonlara giren ama o pozisyonları değerlendirmeyen bir Galatasaray vardı. Artık önümüzde son bir maçımız var, mutlaka baskılı, önemli bir maç olacak. Ama az öncede söylediğim gibi önemli olan bizim oradan puanla ayrılmamız. Biz mantalitemizi sahaya yansıtıp, daha önceki maçlardaki gibi daha iyi oynayan, daha çok pozisyonlara taraf olmak istiyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN