Aysal, ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşamak istiyor

Aysal, ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşamak istiyor
Cuma 11.05.2012 14:40

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun son maçında yarın Galatasaray, eğer ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında istediği sonucu alabilirse, Ünal Aysal da kulüp başkanlığının ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşayacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe karşısında alacağı bir beraberlik dahi sezonu şampiyon olarak tamamlamasına yetecek olan Galatasaray'ın mutlu sona ulaşması halinde, kulüp başkanı Ünal Aysal da ilk yılında önemli bir başarıya imza atmış olacak.
Galatasaray Kulübü'nde Mayıs 2011 yılında yapılan olağanüstü seçimli genel kurulda eski yöneticilerden Mehmet Helvacı ve Turgay Kıran ile girdiği yarışta kulüp tarihindeki en yüksek oyu (2998) alarak başkanlık koltuğuna oturan Aysal, şampiyonluk mutluluğunu yaşayabilmek için sarı-kırmızılı ekibin Fenerbahçe deplasmanında alacağı sonucu bekleyecek.
Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda son haftaya ezeli rakibi Fenerbahçe'nin 1 puan önünde giren sarı-kırmızılı ekip, elde edeceği sonuçla şampiyonluk kazanmanın yanı sıra Ünal Aysal'ın yaptığı yatırımın karşılığını almasını da sağlayabilecek.

Terim tercihi ve başarıya giden yol


Galatasaray Kulübü'nde başkanlığa seçildiğinde yaptığı konuşmada, ''Tek vaadim var, başarı, başarı başarı'' diyen Ünal Aysal, ilk iş olarak teknik direktörlüğe sarı-kırmızılı takımda daha önce büyük başarılara imza atan Fatih Terim'i getirdi.
Galatasaray'ı teslim ettiği Terim'in takımda yaptığı önemli revizyona destek veren Aysal, ''Cim Bom''un mutlu sona ulaşması halinde, vaat ettiği başarı sözünü yerine getirmiş olacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN