"Futbol kazanacak"

"Futbol kazanacak"
Cuma 11.05.2012 12:19

Spor Toto Süper Finalde yarın şampiyonu belirleyecek olan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu güvenlik tedbirlerini açıkladı. Skor tahmini sorulan Mutlu, "Futbol kazanacak." dedi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda düzenlenen sergi açılışına katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yarın oynanacak olan ve şampiyonu belirleyecek Fenerbahçe - Galatasaray derbi maçında alınacak güvenlik tedbirlerini açıkladı.

Şampiyonluk maçı olduğu için çok farklı tedbirler alınmadığını kaydeden Vali Mutlu, daha önce planlanan ve uygulanan önlemleri devam ettireceklerini kaydetti. Maçı stadyumda izleyip izlemeyeceği sorulan Vali Mutlu, "Yarınki iş programıma göre planlama yapacağım. İstanbul'da bir gün sonrasını söyleyebilmek çok zor. Gönlüm maçı stadyumda izlemeyi arzu ediyor ona göre hazırlık yapıyorum." dedi. Maçın skoru hakkında tahmini sorulan Mutlu, "Her zaman futbolun kazanacağını düşünüyorum. Futbol kazanacak." cevabını verdi.

Maç sırasında takımların stadyuma gelişi ve maç sonrası da dahil olmak üzere 3 binden fazla emniyet personelinin görev alacağını açıklayan Mutlu, "Gerek stada geliş, gerek stat dışında, gerekse maç sonrasında alınacak tedbirleri planladık. Emniyet teşkilatı olarak yarın rahat bir maç geçireceğimize inanıyoruz. Kulüplerimize, taraftarlarımıza ve spor dünyasına güveniyoruz." yorumunda bulundu.

Yarın oynanacak maçla şampiyonunun belli olacağını hatırlatan Vali Mutlu, her iki takımada başarılar diledi. Birinci önceliklerinin sporun ve futbolun kazanması olduğuna dikkat çeken Mutlu, "Kulüplerimizin de bu yaklaşım içinde olduğunu görmek fevkalade memnuniyet vericidir. Kulüp yöneticileri de açıklamalarını hep bu doğrultuda yaptılar. Bu maçın kazananı kulüplerden önce futbol camiası olacaktır. Hem kulüplerimize hem taraftarlarımıza yarın futbolun kazanacağı güzel bir şölen izletilmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

Maç öncesinde ve sonrasında herhangi bir sıkıntı olmadan şampiyonluğa yaraşır bir maç oynanacağı temennisinde bulunan Mutlu, "Maç sonucunda şampiyonu hep beraber tebrik edeceğimize inanıyorum. Maç stresi içinde olmadan, bunun zevkini çıkartarak harika bir şampiyonluk maçı izleyeceğiz. Hem evlerimizde hem stadyumda taraftarlarımızın bu coşkuya ortak olmasını ve centilmenlik ruhunun özellikle yukarı çıkartılmasını temenni ediyorum. Şimdiden şampiyon takımımızı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN