Kupamızı Kadıköy'de kaldırmak istiyoruz

Kupamızı Kadıköy'de kaldırmak istiyoruz
Cuma 11.05.2012

F.Bahçe'yi yenmeleri halinde yarın ikinci kez şampiyon olacaklarını dile getiren Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: Kupa teslim kuralı uygulanmalı. Bu yöndeki fikirlerini TFF'ye ilettiklerini dile getiren Aysal, "Play-off transferi geciktirdi. Yeni sezonda uygulanmasına herkes karşı" dedi

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, son günlerin tartışılan konularına başkentte açıklık getirdi... Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenen söyleşiye katılan Aysal, "Şampiyonluk kupası kurallara göre son maçın oynandığı sahada teslim ediliyor. Biz de kuralların tatbik edilmesini bekliyoruz. Fenerbahçe bizi yenerse kupasını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda alacak. Biz de aynı uygulamayı istiyoruz. Federasyondan bize konuyla ilgili talep geldi. Kupamızı Kadıköy'de havaya kaldırıp, Asya'dan Avrupa'ya getirmek istediğimizi bildirdik" diye konuştu.

YARIŞI KARDEŞÇE SÜRDÜRECEĞİMİZE İNANIYORUM
Fenerbahçe ile yarın oynayacakları tarihi maçta futbol şansının yanlarında olmasını dileyen başkan, "Son yıllarda ezeli rakibimize şansımız tutmuyor. Ama şans her zaman aynı tarafa çalışmaz. İnşallah bu kez bizden yana olur. Derbiden beraberlikle ayrılmamız halinde bile 2'nci kez şampiyon olacağız. Türk Telekom Arena'daki maç tertemiz geçmişti. Konuklarımızı Galatasaray'a yakışır şekilde ağırlamıştık.
Kadıköy'de ne olacağına dair bir endişe taşımıyorum. Onlar da bizi iyi ağırlayacaktır. Bu yarışı kardeşçe sürdüreceğimize inanıyorum" dedi.

KAVGAYI UNUTTUK
Başkan Aysal, Melo-Riera kavgasında teknik direktör Fatih Terim'in aldığı kararın aynı zamanda yönetimin kararı olduğunu dile getirdi. Aysal, "Cezası verildi ve o olayı unuttuk" yorumunu yaptı.

Play-Off'un kendilerine bir şey kazandırmadığını, aksine kaybettirdiğini belirten Aysal, "Bu noktada sadece yayıncı kuruluşun bir kazancı söz konusu olabilir. Bizim için gider çok, gelir yok. Divan toplantısında da bu konuda sorgulandım. Biz başından beri play-off'a karşı çıktık. Karar açıklandığında hemen dönemin TFF başkanını aradım. Bana, 'Federasyon karar aldı. Uygulamak zorundasınız' dedi. Bu sistem transferlerimizi de geciktirdi. Kulüpler Birliği toplantısında bu konu gündeme geldi. Hiçbir kulüp play-off istemiyor. Bunu federasyona da bildirdik.
İnşallah gelecek sezon uygulanmayacak" ifadesini kullandı.

STRATEJİMİ ALİ SAMİ YEN'İN VASİYETİ BELİRLEDİ
Hafta başından itibaren yeni transferlerin ortaya çıkacağını müjdeleyen başkan, şöyle devam etti: "Oyuncuların motivasyonunu bozmamak için maçlar oynanırken bu yönde girişimde bulunmadık. Ama hazırlığımız var. Ali Sami Yen'in bize bıraktığı vasiyette 'yurt dışındaki takımları yenmek' şeklinde bir ibare var. Bütün stratejimi bunun üzerine kurdum. Bugüne kadar ki mücadelemiz de G.Saray'ın yurt dışına çıkışına engel olunmasına karşıydı. Türkiye'nin Avrupa'ya açılan penceresiyiz. 58. maddedeki değişikliği de bu yüzden istemedik."

MUSLERA'YI SATMAYACAĞIZ!
Başkan Ünal Aysal, kaleci Muslera'yı satmalarının söz konusu bile olmayacağını söyledi. Başkan, "Futbolda gol yememek ve gol atmak hedeflenir. Gol yemeyeni ya da gol atanı bulunca kadroda tutmak lazım. 25 milyon euro da verseler Muslera, G.Saray'da kalacak" dedi.

ÖZDEMİR BİZİ ALKIŞLAYACAKTIR
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, F.Bahçe 2'nci Başkanı Nihat Özdemir'in "Galatasaray şampiyon olursa alkışlamayacağız" dediğine inanmak istemediğini söyledi. Aysal, "Sevinmeyecektir ama alkışlayacaktır. Çünkü F.Bahçe şampiyon olursa ben alkışlayacağım" diye konuştu.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN