Para yağacak

Para yağacak
Cumartesi 12.05.2012 22:16

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'ndaki 6. ve son maçta Fenerbahçe ile deplasmanda golsüz berabere kalarak 18. kez şampiyonluğa ulaşan Galatasaray, aynı zamanda büyük de bir maddi gelirin sahibi olacak.

Spor Toto Süper Lig'de mücadele ettiği için lige giriş parası alan ve ligde elde ettiği galibiyet ve beraberliklerden performans primlerini kasasına koyan Galatasaray, şampiyonluk primi, kazandığı şampiyonluk sayısına göre alacağı prim, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını elde ettiği için buradan gelecek gelir ile yaklaşık 100 milyon lirayı aşkın bir gelir kazanacak.

Gelir kalemleri

Spor Toto Süper Lig'de mücadele ettiği için 11 milyon lira civarında ''ayak bastı'' parası alan Galatasaray, toplamda 24 milyon lirayı bulan performans priminin de sahibi oldu.

Sarı kırmızılı takım, şampiyonluk primi olarak 15 milyon, şampiyonluk sayısı nedeniyle de 17 milyon lira geliri hak etti.

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını kazanan sarı-kırmızılı takım, UEFA'dan gelecek yaklaşık 20 milyon lira gibi bir geliri de kasasına koyacak.

Elde edilen başarının, lisanslı ürün satışı ve kombine kartlara yansıması göz önüne alındığında, Galatasaray'ın şampiyonluk sonrası kasasına koyacağı gelir yaklaşık 100 milyon lirayı aşacak.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN