Direkt Devler Ligi

Direkt Devler Ligi
Pazar 13.05.2012

Beş sene aradan sonra Avrupa Arenası'nda boy gösterecek olan Cimbom, tarihinde ikinci kez direkt Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak

Şampiyon G.Saray, 11. kez Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazandı. Türkiye'nin UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında en fazla yer alan ve en fazla maça çıkan ekibi olan Galatasaray, 5 sezon aradan sonra yeniden bu kulvarda yerini aldı. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde en son 2006-2007 sezonunda yer alan sarı-kırmızılı ekip, aradan geçen 5 sezonda 1 kez de elemelerden çıkamadı ve hiç grup maçlarına dahil olamadı. Sarı-kırmızılı takım şampiyon olarak tarihinde ikinci kez direkt Devler Ligi gruplarına kaldı.

EN BAŞARILI MİRCEA LUCESCU
Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele ettiği 10 sezonun 9'unda eleme turu oynamak durumunda kalan Cimbom, sadece 2002-2003 sezonunda direkt olarak gruplarda kendisine yer bulabilmişti. Avrupa kupalarında tarihinin en önemli başarısını 2000 yılında teknik direktör Fatih Terim'le UEFA Kupası'nı kazanarak elde eden Aslan'ın, Şampiyonlar Ligi'nde en başarılı hocası Lucescu oldu. Direkt Şampiyon Ligi gruplarına kalan G.Saray büyük de bir gelirin sahibi olacak. F.Bahçe ise ön eleme oynayacak.

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN