"Play-off'un faydası yok"

"Play-off'un faydası yok"
Pazar 13.05.2012 16:18

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Spor Toto Süper Final'in son maçında ezeli rakipleri Fenerbahçe'yle deplasmanda berabere kalarak elde ettikleri şampiyonluğun çok büyük bir anlam taşıdığını söyledi.

Ali Dürüst, yaptığı açıklamada, sıkıntılı bir şekilde geçen sezonların ardından yönetime geldiklerini belirtirken, ''Yeni bir yönetim, yeni bir takım, geçmişte başarılardan başarılara koşmuş bir teknik ekiple yola çıktık. Bizim büyük bir kısmımızın başarıya inancı tamdı. O inançla çalıştık ve bu noktaya geldik'' dedi.

Galatasaray'ın elde ettiği şampiyonluğun sportif başarıdan farklı anlamlar da taşıdığının altını çizen Dürüst, ''Galatasaray'ın şampiyonluğu, doğruların ve iyilerin kazandığının gösterilmesi açısından çok anlamlıydı. Doğruların ve iyilerin kazandığını gösterdik. Böyle bir misyon yüklenmişti Galatasaray'a. Sadece Galatasaray taraftarı adına değil, Türk futbolu adına önemli bir misyonu yerine getirdik'' diye konuştu.

Sarı-kırmızılı taraftarlara da teşekkürlerini ileten Dürüst, takıma olan inançlarını hiç kaybetmeden desteklerini sürdürdüklerini aktararak, keyifli bir şekilde şampiyonluğun tadını çıkarmalarını istedi.

''Yeşil sahada kazandık, yeşil sahada almak istedik''

Ali Dürüst, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda şampiyonluk kupasını almamaları için yapılan çabaya ve kupanın soyunma odasında verilmek istenmesine değinirken, şu ifadeleri kullandı:

''Biz şampiyonluk kupamızı yeşil sahada kazandık ve yeşil sahada almak istedik. Bu bizim en tabii hakkımız. Basketbolda Fenerbahçe şampiyon olduğunda, salondan seyircimiz çıkarıldıktan sonra kupa seremonisi yapıldı. Yanan ışıklar altında, ıslatılmamış bir sahada kupayı almak isterdik ama öyle olmadı. Kendi ısrarımızla, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla alabildik. Keşke böyle olmasaydı, Türkiye Futbol Federasyonu da kupasına sahip çıksaydı. Kupa, verilmesi gerektiği yerde, verilmesi gerektiği gibi takdim edilebilseydi.''

''Play-off'un Türk futboluna faydası yok''
Ali Dürüst, bu sezon Spor Toto Süper Final adıyla ilk kez uygulanan play-off sisteminin yarattığı sıkıntılar olduğuna dikkati çekti.
Gelecek sezon bu uygulamanın tekrarlanıp tekrarlanmayacağı konusunda, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında tüm kulüpler olarak tekrar yapılmaması konusunda mutabakata vardıklarını anlatan Dürüst, ''Şimdi top federasyonda. Biz zaten en başından beri play-off sisteminin olmaması gerektiğini söyledik. Hem normal sezonu hem de Süper Final'i zirvede tamamlayarak şampiyonluğu elde edebildik. Bu sistemin Türk futbolu adına faydası olmadığını düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılma hakkı elde etmiş olmaları nedeniyle nasıl bir transfer politikası izleyecekleri sorusuna ise Ali Dürüst, ''Şimdi bu konuları konuşmak istemiyoruz. Sadece yapacağımız şampiyonluk kutlamasını düşünüyoruz'' demekle yetindi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN