Aşkın şampiyonluğu

Aşkın şampiyonluğu
Pazartesi 14.05.2012

Sarı-kırmızılı takım, kazandığı bu tarihi şampiyonluk ile F.Bahçe'nin şampiyonluk sayısını da yakalamış oldu. Taraftarların büyük hasreti ise 3 sezon sonra dindi

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu 6. ve son hafta maçında Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalarak şampiyon olan Galatasaray, tarihinin 18. lig şampiyonluğuna ulaştı. Ligde normal sezonu en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 9 puan önünde tamamlayan sarı-kırmızılılar, Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun son haftasında mutlu sona ulaştı ve 18. lig şampiyonluğunu kazandı. Galatasaray, elde ettiği bu şampiyonlukla, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısını da yakalamış oldu.

HASRET 3 SEZON SONRA BİTTİ
Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonu şampiyonluğunu kazanan "Cimbom'', şampiyonluk hasretine 3 sezon sonra noktayı koydu. Bundan önceki şampiyonluğunu Alman teknik direktör Karl Heinz Feldkamp ile başlanıp, son 6 haftasında Cevat Güler'in görev aldığı 2007-2008 sezonunda kazanan sarı-kırmızılı takım, ardından geçen 3 sezonda Beşiktaş, Bursaspor ve Fenerbahçe'nin şampiyonluklarını izlemekle yetinmişti.

TÜRK HOCALARIN BÜYÜK BAŞARISI
Galatasaray'ın ligde elde ettiği şampiyonlukların yarısı, Türk teknik adamların idaresinde tamamlanan sezonlarda yaşanıldı. Kazanılan 18 lig şampiyonluğunun 9'unda sezon sonu takımın başında Türk teknik adamlar bulunurken, 3'er kez İngiliz ile Alman, 1'er kez de Yugoslav, Rumen ve Belçikalı çalıştırıcılar görev aldı. Galatasaray'ın lig tarihinde şampiyonluk kazandığı sezonlar ve teknik adamları şöyle:

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN