Bu onur onların

Bu onur onların
Pazartesi 14.05.2012

Hasan Şaş, Taffarel ve Ümit Davala futbolculuk kariyeri dışında teknik kadro olarak ilk yaşadı

G.Saray'da teknik direktör Fatih Terim'in yardımcıları Hasan Şaş, Ümit Davala ve Claudio Taffarel futbolculuk yıllarındaki şampiyonluklarından sonra, teknik adamlık kariyerlerinde bir ilki gerçekleştirdi. Sarı-kırmızılılarda birçok şampiyonluk yaşayan bu üç isim; yardımcı hoca olarak ilk şampiyonluklarına ulaştı. Galatasaray formasıyla 5 lig, 3 kupa şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası ve 1 UEFA Süper Kupası kaldıran Hasan Şaş dün hoca olarak ilk kez bu onura ulaştı.

DAVALA'NIN İKİNCİ HOCALIĞI...
Sarı-kırmızılı ekipte forma giydiği 6 sezonda 4 lig şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası ve 1 UEFA Süper Kupası kaldıran Ümit Davala ise ikinci kez yaptığı yardımcı antrenörlük görevinde bu kez başarılı oldu. Davala, 2008-09 sezonunda Alman teknik direktör Michael Skibbe döneminde Galatasaray'da yardımcı antrenör görevi üstlenmiş ancak kısa süre sonra görevine son verilmişti.

KALECİ ANTRENÖRÜ TAFFAREL
Fatih Terim'in 3. döneminde kaleci antrenörlüğü görevini verdiği Brezilyalı Claudio Taffarel ise dünkü şampiyonluk dışında futbolculuk döneminde başarılı yıllar geçirdi. Galatasaray'a 1998-99 sezonunda transfer olan Taffarel, 2 lig şampiyonluğunun yanı sıra UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası kazanan kadronun yıldızlarından biri olmuştu.

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN