Ümidimi hiç yitirmedim

Ümidimi hiç yitirmedim
Pazartesi 14.05.2012

"Takıma hiç müdahale etmedim. Kupa törenini beklerken elektrikler kesildi, havalandırma kapatıldı. Ancak F.Bahçe'yi suçlamak istemem"

Galatasaray Kulübü'nün başındaki ilk yılında şampiyonluk sevinci yaşayan başkan Ünal Aysal, tarihi zaferden sonra ilk röportajını Fotomaç'a verdi. Aysal, 2-1'lik Fenerbahçe yenilgisi sonrası bile şampiyonluktan bir an bile endişe etmediğini söyledi. İşte Aysal'dan inciler: İlk iki-üç maç hariç şampiyonluk için ümitsizliğe düştüğüm bir an hiç olmadı. Benim görevim teknik ekibe müdahale değil. Çok büyük bir yanlış olsa konuşuruz o ayrı. Ama böyle bir durum hiç olmadı.

FAVORİLERİ ELMANDER-SELÇUK
Ben disiplinli, standardı olan oyuncuları severim. Mesela Elmander böyle bir adam. Selçuk'u da bu kategoriye koymak isterim. Eboue de öyle. Riera iyi bir oyuncu ama kadroda fazla şans bulmadı. Daha iyisini bulmadan elinizdekini çıkartmayacaksınız. Kural bu. F.Bahçe'ye 2-1 yenildiğimiz maç komik bir maçtı. G.Saray en güzel oyunlarından birini oynadı, 2 akın 2 gol oldu. Böyle bir oyundan böyle bir sonuç çıkmaz derdim, bana öğretici oldu.

KUPAYI O SAHADA ALMALIYDIK
Aslında Kadıköy'deki maç çok güzel başladı. Nihat Özdemir bizi kapıda karşıladı. lMaç sonu çıkan olaylar nedeniyle F.Bahçe camiasını suçlayacak değiliz. 5 bin holiganın, 45 bin F.Bahçeli'ye yaptığı eziyeti gördük. Yıldırım Demirören kupayı bir an önce vermek istedi ve soyunma odasını önerdi. Biz teamüllere göre sahada almak istedik. Bekledik ve kupamızı aldık. O sırada elektrikler kesildi, havalandırmalar kapatıldı, çay kahve servisi kalmadı. F.Bahçe yönetimini suçlamam.

O KUPANIN SAHİBİ SİZSİNİZ
G.Saray'da kazanılan her şampiyonluk kupası başkan tarafından teslim alınır ve ilk Levent'teki G.Saraylılar Cemiyeti'ne götürülürdü. Ancak Ünal Aysal, önceki gece kupayı kendisine getiren Terim'e, "O kupanın sahibi sizlersiniz, gururunu da siz yaşayacaksınız" diyerek almadı ve bir ilke imza attı.

Yaşar YALÇIN
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN